Anasayfa / Yazarlar / EDİRNESPOR ERKEK BASKETBOL 1.LİGE DEVAM EDECEK !

EDİRNESPOR ERKEK BASKETBOL 1.LİGE DEVAM EDECEK !

 

En son yazımı yine buradan 1 Mayıs’ta yazmıştım ve dediğim çıkmıştı.
Herkesin bir fikri var bazen onlar gider Mersin’e ben giderim tersine ama olsun.Son zamanlarda erkek basketbol takımımız ile alakalı birçok şey okudum.Okuduğum şeylerden etkilenerek bende düşündüklerimi yazmak istedim.
NE DEMİŞLER HİÇ BİR BAŞARI CEZASIZ KALMAZ
Bunu neye dayanarak söylüyorum açıklayayım.
Edirne Belediyesi Edirnespor’un hem Futbol hemde Basketbol takımlarını inceleyelim. Futbol takımı son yıllarda koyduğu hedeflere gidebildi mi? Bence gidemedi.Nedenleri bana göre yılda en az 2 defa değişen antrenör ve devre arasında yapılan 5-6 transfer ile puan cetvelinde bizi hiç bir sezon umutlandırmadı. Basketbola bakacak olursak 2 yıllık bir geçmişi var bu takımın. Kurulduğu yıldan beri Teknik Kadrosu aynı ve iskelet korunarak kurulan takımlar ile ilk senesinde Türkiye 2. si olarak TB2L’ye çıktılar. Geçen sezon ise Türkiye 3. sü olarak TB1L’ye çıkmaya hak kazandılar. Yani Futbol takımının aldığı kötü sonuçları Basketbol takımı iki yılda iki lig birden çıkarak Edirne halkına sevinç yaşattı.
BEN YETKİLİ OLSAM 2 ŞEY YAPARDIM
1-) TB1L’ye çıkmaya hak kazanmışken TB2L’den devam etmezdim. Edirne’li basketbol severlere bunu açıklayamazdım.
2-) Geçen sezon kulüp tarafından yapılan basın toplantısında basketbol için harcanan para 750 bin tl olarak açıklandı. Bu rakamı yine verirdim 75 bin tl yatırıp yoluma TB1L den devam ederim.
NEDEN?
Türkiye Basketbol Federasyonu İddaa geliri olarak takıma 1 Trilyon verecek mi? Verecek. Geçen sezon harcadığım 750 Bin verdim mi 1.750 yaptı mı?
BAKIN BURASI ÇOOK ÖNEMLİ
Edirne’deki iş adamları ne yapıyor? Gerçek basketbol tarafları ve seyircisi ne yapıyor? Şayet bunlar Edirne’den ekmek yiyen iş adamları ise ve Edirne’li gerçek taraflarlar ise takımına kombine alır ve destek olur. Eleştirmeyi biliyoruz. Hem bedava maç seyredicem hem taşın altına elimi koymucam hemde eleştiri yapıcam. Yok öyle 5 liraya yarım ekmek köfte.
Salon 1810 kişi alıyor benim bildiğim kadarıyla. 310 kişisini deplasman takımına ayırıp 1500 tane kombine satmaya çalışırım bu kombine satışından da 150-200 bin tl gelir hedeflerim yaptı mı sana 2 trilyon bütçe. Her sezon çıkmaya oynayacak değilim ya bu seferde DÜŞMEMEK İÇİN OYNARIM.
Bayan basketbol takımı ile süper lig çıkıldığı sene her yönetici 50 şer tane kombine aldı. Olin döneminde kendi iş yerimde kredi kartı ile bile kombine satmışlığım olmuştur. Tabi ki sayın yöneticilerimiz bunları düşünüyorlar ama ben yinede söylemek istedim.
7-8 ay sonra öne alınmazsa Belediye seçimleri olacak. Şayet siyasetçi olsam bu takımları bırakmam. Seçim gezilerinde bir kahvede demezler mi Edirnespor’u yönetemediniz diye. Kimse bundan önceki yaptıkların ile ilgilenmez Başkanım ha gayrett.
Son iki yılda başarıyı yakalamış Basketbol Takımının Teknik Kadrosuna gelelim. Basketbol Şube Sorumlusu Adem YETİŞKEN kardeşim o beni sevmez ama ben onu severim tecrübeli mi ? Evet tecrübeli en az 5-6 yıldır yöneticilik yapıyor. Genel Menajer tecrübeli mi? Bence evet Olin, Eskişehir ve Edirnespor’da yaptıkları ortada. İmparator tecrübeli mi? Bence evet son 3 yılda 3 takımı bir üst lige çıkardı. Yardımcılar tecrübeli mi? Hepsi tecrübeli çocuklar. Yukarıda dedim ya HİÇ BİR BAŞARI CEZASIZ KALMAZ DİYE.
Son iki sezonda Edirnespor’u başarıdan başarıya taşıyan bu teknik ekibin İmparatoru nerde bilen var mı? Ben söyleyeyim şuan KEŞAN da. EBBL den TB2L’ye çıktığımız sene önce 6 ay UZUNKÖPRÜ’ye sonra 6 ay KEŞAN’a görevlendirildi. Geçen sezon Belediye Başkanımız Recep Başkanın gayretleri ile son dakikada takımın başına getirildi ve takımı TB1L’ye taşıdı. Bu seferde Keşan’a verildi. Sezon içlerinde maçlar devam ederken İmparatorun yaşadığı bunca problemden kaç kişinin haberi var? Edirne Trakya Üniversitesi  nerede? Edirne de. Belediye Başkanı, Rektör ve İmparator nereli EDİRNE’li. EDİRNESPOR nerenin takımı EDİRNE’nin. Başarıya aç son iki sezondur Edirnespor’u dolayısıyla Edirne’yi başarı ile temsil etmiş İMPARATOR neden KEŞAN da ? Şimdi Rektör iken el etek öpenlerin vardır hocam. Rektörlük bitince odacı bile selam vermiyor örnekleri çokça mevcut sayın hocam.
Hem Edirne de basketbol olsun diyoruz hemde kendi değerlerimize sahip çıkmıyoruz. Edirne’de yaşayan Edirne’ye hizmet etmeye çalışan başarılı kardeşimize sahip çıkalım.
Amica yazdı mı? Yazdı
Amica söyledi mi? Söyledi
Amicanın tahminleri çıktı mı? Çıktı
Amica doğruyu söyledi mi? Söyledi
Parayı yatırmaya kaldı 2-3 gün. Bu 75 bin tl bence fedarasyona yatacak ve Edirnespor 1.LİGDEN OYNAMAYA DEVAM EDECEK. Belli mi olur başarılı bir teknik kadromuz var bize yine hedeflenenden daha iyi bir sezon izletirler.
Tabi önce Keşan da neden niçin niye ceza verildiğini bilmediğimiz İmparatorumuz Edirne’de bulunan T.Ü Rektörü tarafından şehrimizin takımının başına verilirse
İMPARATOR sana AMİCA nasihatı PES ETME!!!!

Amıca 66

 

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir. Köşe yazıların sorumluluğu yazan kişiye aittir.

Check Also

Nam-ı diğer İmparatoros

En son yazımızı Çanakkale Dardanel maçı öncesi yazmıştık. Her şey güllük gülistanlık iken Orhan Tetik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!