Anasayfa / Genel / Hayırlı Cumalar

Hayırlı Cumalar

20 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar basketbolda liglere katılım bedellerinin yatırılması, yani lige katılma kararın verilmesi gerekiyor.

Bana ulaşan bilgilere göre, şayet bu yazının yazıldığı anlardaki şartlar değişmezse Edirnespor, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 1.Lige davetini kabul ederek lige katılım bedeli olan 75 bin TL’nı yatıracak ve yoluna 1.Ligde devam edecek.

Ne oldu da, tekrar lige katılma kararına varıldı?

Başkan Gürkan uyanık adam. Bundan kimsenin kuşkusu yok. Birileriyle konuşurken başka birilerinden de konuyla ilgili bilgi almayı ihmal etmiyor. Kendisine verilen bilgiler ligde 3-3,5 milyon TL gibi bir paraya ihtiyaç olduğu yönündeydi. Bu bütçe sadece belediyenin üstesinden gelemeyeceği kadar yüksek bir bütçe.

Ben de birkaç gün önce yazdığım yazıda 1.Lig için 4-5 milyonluk bir bütçe gerektiğinden bahsetmiştim. Ama sonra değişik kanallardan aldığım bilgilerle bunu revize etmek isterim. Örneğin 1.Ligde yer alan ve geçtiğimiz sezonu 10.sırada tamamlayan Bakırköy Basketbol sezonu 1 milyon 700 bin TL’lik bütçeyle çıkarmış. Aldığım bilgilere göre bunun 1 milyonu oyuncu bütçesi, 700 bini de oyuncu sigortaları, staff maaşları, deplasman giderleri vs. Yani olabiliyormuş. Bütçeyi değişik masrafları kısarak azaltabilirsiniz. 5 yıldızlı değil ama yine temiz, kaliteli otellerde kalarak masrafı azaltabilirsiniz. Oyuncu seçiminde titiz davranarak maliyeti düşürebilirsiniz. Menajerlerin doldurmasına gelmezseniz, tanıdığınız, bildiğiniz, iş yapacak ama maliyeti ucuz oyuncu portföyünüz varsa oyuncu maliyetini düşürebilirsiniz. Düşük maliyetli orta karar 2 Amerikalıyı da takıma monte edersiniz.   Yani 1.7, 2 milyona sezonu çıkarabilirsiniz. Ha elbette bunun bir bedeli olacak. Böyle bir kadroyla şampiyon olamazsınız, üst sıraları zorlayamazsınız. 10 ile 18 arasında bir yerlerde ligi tamamlarsınız. Ama ne olur? Edirne’de basketbol heyecanı devam eder. Ne zamana kadar? Onu artık Allah bilir.

Neyse, bu konuyu benim yazdığım biçimde birileri sayın Recep Gürkan’a anlatmış. Sanıyorum onun da bu anlatılanlara kafası yatmış. Şayet transfer yetkisi tamamen bu kişiye verilirse bu rakamlara bu işin altından kalkılır. Yok ama “Du-a-yen-ler” burnunu işin içine sokarsa… Bu iş Arap saçına döner.

Unutmayalım, 2019 yerel seçim yılı. Dedim ya; Başkan Gürkan uyanık adam. Seçim öncesi kendisine ‘Bir basketbola sahip çıkamadı’ dedirtmez. Geçen sezon zaten 750 bin TL kadar erkek basketbol takımına destek verdi. Bu sene ki Edirnespor bütçesinde de bir o kadar pay basketbola gözüküyordu. 1.Lig’de 500 bin ila 1 milyon arası İddaa geliri olabiliyor. 300-500 kombine satışı, forma satışı falan derken bu bütçe oluşabilir. Böyle anlatılınca başkan Gürkan’da, olabilir demiş duyduğuma göre.

Bugünü, yarını bekleyin.

Hayırlı Cumalar….

 

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir. Köşe yazıların sorumluluğu yazan kişiye aittir.

Check Also

U11 Haftada 3 Maçla Devam Ediyor

Edirne 2018-2019 Futbol Sezonunun son resmi karşılaşmaları olan U11 Mini Minikler Futbol Liginde 4’üncü hafta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!