Anasayfa / Altyapılar / Altınordu, 2 Scout’u İle Turnuvamızı İzledi

Altınordu, 2 Scout’u İle Turnuvamızı İzledi

Spor Extra olarak 28-29 Temmuz tarihlerinde Edirne 25 Kasım Stadında düzenlediğimiz “Spor Extra 1.Trakya Birlik U11 Cup” futbol turnuvasına ulusal futbol kulüplerimizden bazılarını da davet ederek, turnuvamıza scout (futbolcu izleme) göndermelerini istemiştik.  Bazı köklü kulüplerimiz bu davetimize “Siz izleyin beğendiğiniz oyuncular varsa bize bildirirsiniz, biz de onları çağırıp deneriz” gibisinden garip bir yanıt vermelerine karşılık, Türkiye’nin alt yapılarda şu andaki lokomotifi ve Avrupa düzeyinde bir alt yapı organizasyonuna sahip Altınordu kulübü 2 scout’unu turnuvamıza göndererek 16 takımın maçlarını izleyerek oyuncuları takip ettiler ve notlar aldılar.

Altınordu kulübü Güney Marmara Oyuncu İzleme Antrenörü Ceyhun Kurtlar ve İstanbul Anadolu Yakası Sorumlusu Can Kar’ın izlediği turnuvamızda Ceyhun Kurtlar ile kısa bir söyleşimiz oldu.

Ceyhun Kurtlar’ın “Spor Extra 1.Trakya Birlik U11 Cup” futbol turnuvası ile ilgili görüşleri şöyle;

Hocam hoş geldiniz, bize kendinizi tanıtır mısınız ?

Ben Ceyhun Kurtlar,  Altınordu Güney Marmara oyuncu izleme antrenörüyüm. Ülkemizde yapılan 7 ile 17 yaş arası turnuvaları, illerdeki maçları, müsabakaları takip ediyoruz.  Değerli gördüğümüz genç yetenekleri Altınordu’ya kazandırmaya çalışıyoruz.  Altınordu’muzun İzmir, Torbalı ve Selçuk’ta 3 tane tesisi var. 7 ile 17 yaş takip ediyoruz ama genelde 13-17 yaş arası da konaklamalı transferler  yapıyoruz. İllerden bizim beğendiğimiz oyuncular antrenmanlara davet ediliyor ve her türlü masrafları Altınordu kulübü tarafından karşılanıyor  ve en iyi şekilde eğitimleri sağlanıyor.

Bugün de İstanbul scout’u Can Kar  arkadaşımız ile birlikte. Güzel bir organizasyon. Ülkemizin çeşitli yerlerinde bu tür turnuvalar düzenlenmeye başladı. Bu da bizin oyuncuları daha rahat izleyebilmemiz, görebilmemiz açısından bizim için yararlı oluyor. Davet geldiği zaman bu tür turnuvalara katılım gösteriyoruz.  Sonuçta buralarda takip ettiğimiz oyuncular oluyor.  Buralardan takımımıza bir tane oyuncu bile kazandırsak bizim adımıza sevindirici oluyor.  Türk futbolunun gelişimi adına böyle turnuvalar çok faydalıdır.

Hocam turnuvamıza 16 takım katılıyor. Organizasyon anlamında ilk izlenimleriniz nasıl oldu?

En başta çim sahada yapılması organizasyonun bir artısı.  Bir çok turnuvaya gidiyoruz, sürekli olarak bu tür organizasyonlar oluyor.  Son zamanlarda bunu özel kişiler de yapıyor oldu. Sizin gibi böyle birlik olarak gönüllü yapanlar değil.  Artık ücretli olarak yapılan turnuvalar da çok fazla. Futbol okulları da  fazlalaştı son zamanlarda.  Dediğim gibi çim sahada olması, katılan takımların amatör olması bu turnuvanın artıları. Bu takımlardaki çocukları izleyip daha sonra onlardan kulübümüze transfer etmek adına çok olumlu.  Biz “Görülmeyen Çocuk Kalmasın” sloganıyla buradayız ve bu bölgeyi de seviyoruz.  Bu bölgeden, Trakya’dan kazandığımız oyuncular da var.  Özellikle Çorlu, Tekirdağ tarafından.  Güzel bir turnuva, 16 takımlı olması da güzel. Umarım devamı da gelir ve her sene üstüne koyarak çok daha güzel olur.

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir. Köşe yazıların sorumluluğu yazan kişiye aittir.

 

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!