Anasayfa / Altyapılar / Trakya Birlik SK İlklere Devam Ediyor

Trakya Birlik SK İlklere Devam Ediyor

Edirne güreşinde bir ilk. 07-09 ağustos 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan 11 ve 12-13 yaş minik erkekler serbest güreş Türkiye Şampiyonasında Trakya Birlik Spor kulübü Türkiye 3’üncüsü olarak Edirne güreş tarihinde erkekler kategorisinde ilk  3’e giren ilk kulüp olma unvanını elde etti.

Ayrıca Trakya Birlik SK güreşçilerinden  Atahan Bartu Çetin 30 kiloda Türkiye şampiyonu, Sinan Yılmaz 34 kiloda Türkiye 3’üncüsü, İsmail Ayvaz 80 kiloda Türkiye 5’incisi,  Ersin Eren Avcıl 41 kiloda Türkiye 7’incisi  ve 34 kiloda Ibrahim Kızmaz Türkiye 9’uncusu oldular.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel “ Bildiğiniz üzere Trakya Birlik Spor Kulübü olarak en minik kategoriden en büyük kategoriye kadar faaliyetlerimize devam ediyoruz. Türkiye Büyük Erkekler Süper Liginde yer alan takımımız 14 takım arasında yer alıyor, orada da Trakya’yı temsil eden tek takımız, Ankara’da yapılan Türkiye Şampiyonasında topladığı puanlarla Trakya Birlik Spor Kulübü olarak Türkiye 3’üncüsüsü olduk,  ayrıca şampiyonada Atahan Bartu Çetin Türkiye şampiyonu olurken Sinan Yılmaz 34 kiloda Türkiye 3’üncüsü, İsmail Ayvaz 80 kiloda Türkiye 5’incisi,  Ersin Eren Avcıl 41 kiloda Türkiye 7’incisi  ve 34 kiloda İbrahim Kızmaz Türkiye 9’uncusu oldular. Minik sporcularımızı tebrik ederken alt yapımıza verdiğimiz önemin meyvelerini toplamaya başlamanın sevincini yaşıyoruz. Bizlerden maddi manevi desteğini esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyelerine ve Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen’e teşekkür ederim” dedi.

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir. Köşe yazıların sorumluluğu yazan kişiye aittir.

 

Check Also

U14 Şampiyonluk Kupası Edirnespor’un

Bugün oynanan final ve üçüncülük-dördüncülük maçlarıyla Edirne U14 ligi sona erdi ve final maçında rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!