Anasayfa / Basketbol / Edirnespor Hala Antrenörsüz

Edirnespor Hala Antrenörsüz

Edirne Belediyesi Edirnespor erkek basketbol takımı bu sezon Türkiye Basketbol 1.Ligi’nde mücadele edecek.

TBL, 16 takımlı Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin bir altında. Yani futboldaki karşılığı Spor Toto 1.Lig.

Edirne basketbolu seviyor., Olin Edirne’den bu yana oynanan tüm maçlarda hafta sonları salon doluyor. Bir çok süper lig takımının seyircisinden daha fazla basketbolsever maçlara gidiyor.

Eylül ayı sonunda Federasyon Kupası maçları, Ekim ayı ortasında da lig maçları başlayacak.

Basketbol artık oldukça pahalı bir spor haline geldi. Son döviz artışlarıyla birlikte maliyetler daha da yükseldi. Artık takım kurmak, liglerde yer almak fazlasıyla zorlaştı. Bir çok takım liglerden çekildi.

Böyle bir ortamda Edirnespor erkek basketbol takımı 1.Ligde oynayacak. Bu Edirneli basketbolseverler açısından sevindirici bir durum.

Ama işler hem maddi açıdan hem de idari ve teknik açıdan çok zor. Bu işi nasıl sürdürecekler, devam edecekler, işin altından nasıl kalkacaklar? Yöneticiler muhtemelen bu konularda kafa yoruyorlar.

Ama bunların dışında bir başka konu var ki, gerçekten çok önemli. Edirnespor’un halen resmi bir antrenörü yok. Son 2 sezondur takımı Mülkü Karadeniz çalıştırıyor. Başarılı mı? Evet 2 sezondur alınan sonuçlar ortada.

Mülkü hoca aynı zamanda Trakya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi. Üniversitenin dışında ancak rektörlüğün özel izini ile görev alabiliyor. 2 sezondur T.Ü. Rektörü Sayın Erhan Tabakoğlu’nun özel izni ile Edirnespor’da baş antrenörlük yapmıştı.

Geçen sezon da bu izin bilindiği gibi Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’ın özel girişimleri sonucu sayın rektör tarafından verilmişti. Bu yıl için de bu iznin verilmesi gerekiyor ki, Mülkü hoca takımın başına geçip çalıştırabilsin.

Mülkü Karadeniz bildiğimiz kadarıyla şu anda Trakya Üniversitesi’nin Keşan birimlerinde görevli. Hergün Keşan’a gidip geliyor. Mesai saatler içinde başka bir şey yapabilmesi mümkün değil.

Basketbolda hemen hemen hergün günde çift antrenman yapılır. Ama Edirnespor halen antrenmanlarını baş antrenörsüz yapıyor.

Edirnespor ve Belediye Başkanı Recep Gürkan, Mülkü hocanın takımın başında kalmasını istiyor. Bu aynı zamanda maddi açıdan da büyük bir rahatlık sağlayacak. Bugün dışarıdan başka bir antrenör getirmeye kalksanız minimum yıllık maliyeti 100 bin TL olur. Olanaklar belli. Parayı çarçur etmenin anlamı yok.

Bildiğimiz kadarı ile geçtiğimiz günlerde sayın Recep Gürkan, Mülkü hocaya gerekli iznin verilmesi için sayın Tabakoğlu’na bir yazı yazmış.

Ama henüz olumlu olumsuz bir  geri dönüş yok. Zaman daralıyor. Takımın başında bir antrenöre ihtiyaç var. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Karar artık sayın rektörün.

Edirneli basketbolseverler artık sayın Tabakoğlu’ndan olumlu bir cevap bekliyor. Mülkü hocaya izin verin de Edirne basketbolu rahat bir nefes alsın. 2 sezondur bu iş olabildiğine göre yine olabilir.

Bu arada gerekiyorsa sayın Recep Gürkan’da Tabakoğlu’nu makamında ziyaret ederek bu konuyu yüz yüze görüşsün ve gerekli izni sağlasın.

Sonuçta bu iş şehrin yararına. Başka bilmediğimiz sorunlar varsa da bunlar artık lütfen başka mecralarda çözülmeye çalışılsın.

Lütfen sayın Tabakoğlu, Edirne’de yüzlerce basketbolsever sizden gelecek olumlu cevabı bekliyor. Bu kadar insanı yok saymayın.

Spor Extra

Check Also

U11’de İlk Yarı Sona Erdi

Edirne 2018-2019 Futbol Sezonunun son resmi karşılaşmaları olan U11 Mini Minikler Futbol Liginde 4’üncü hafta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!