Anasayfa / Birinci Amatör Küme / 1.Amatör Küme Maçları 4 Kasım’da Başlayacak

1.Amatör Küme Maçları 4 Kasım’da Başlayacak

 

Edirne 1.Amatör Küme 2018-2019 Sezonu Lig Fikstürü çekildi.

6 Eylül Perşembe günü Edirne ASKF Sosyal Tesisleri’nde yapılan yeni sezon ve lig fikstürü çekim toplantısı sonucu 1.Amatör Küme maçlarının 2 grupta oynanmasına ve maçların 4 Kasım 2018 tarihinde başlayıp ilk yarının 16 Aralık 2018 tarihinde sona ermesine, ikinci yarının da  3 Şubat 2019 tarihinde başlayıp grup maçlarının 17 Mart 2019 tarihinde sona ermesine karar verildi.

Keşan Anafartalar ve Uzunköprü 18 Kasım Kurtuluş kulüplerinden temsilcinin katılmadığı toplantıda 13 kulüp temsilcisi hazır bulundu.

Toplantıyı açan TFF İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, Edirne İl Özel İdare SK’nın toplantı öncesinde yazılı dilekçe vererek liglere katılmama kararı aldıklarını, bu nedenle de bu sezon 1.Amatör Küme’de 15 takımın mücadele edeceğini açıkladı.

Çiroz, TFF talimatlarına göre 14 takımdan fazla takımın bulunması nedeniyle maçların tek grupta yapılamayacağını, bu yüzden de  takımların 2 grupta mücadele etmesi gerekeceğini söyleyerek kulüplere kabul etmeleri halinde grupların merkez ve ilçeler olarak ikiye bölünmesini önerdi. Çiroz, böyle bir gruplaşmanın kulüplerin deplasman zorluğuna çözüm olacağını ve daha az maddi külfet taşımalarını sağlayacağını düşündüklerini ileterek kararın kulüp temsilcileri tarafından verilmesini iletti.

Subaşıspor ve Yenikarpuzluspor temsilcileri bu öneriye karşı çıkarak maçların merkez ve ilçe takımları ayırımı yapılmaksızın iki grupta karma olarak yapılmasını önerdiler. Daha sonra yapılan oylama sonucu 11 kulüp temsilcisi merkez takımları ve ilçe takımları olarak maçların 2 grupta oynanması önerisini benimsedi ve gruplar buna göre şekillendi. Enezspor temsilcisi başta çekimser kaldığını açıklamasına rağmen daha sonra kararlarının merkez ve ilçe takımları olarak gruplara ayrılması yönünde olduğunu açıkladı.

Merkez ve merkeze yakın ilçe ve köy takımlarının yer aldığı A-Grubu;

Yıldırım Kazanovaspor, Tayakadınspor, Ayşekadınspor, DSİ, Edirne Çarşıspor, Yıldırım Mega Genç, Havsa Yenimahalle  ve Süloğluspor’dan oluşurken,

Uzak ilçelerin ve beldelerin yer aldığı B-Grubu’nda;

Yeni Karpuzluspor, Kırcasalihspor, Keşan Anafartalar, Uzunköprü Aşçıoğluspor, Enezspor, Subaşıspor ve Uzunköprü 18 Kasım Kurtuluşspor yer aldı.

Sezon sonunda gruplarını birinci sırada bitiren takımlar Süper Amatör Lige direk çıkarken, gruplarını ikinci ve üçüncü sırada tamamlayan takımlar çapraz eşleşme ile play-off maçlarında karşılaşacak rakiplerini mağlup eden iki takım play-off finalinde karşılaşacak ve galip gelen takım Süper Amatör Lig’e yükselecek.

İlk hafta eşleşmeleri şöyle oldu;

A-Grubu:

Ayşekadınspor-Tayakadınspor

DSİ-Kazanovaspor

Süloğluspor-Mega Genç

Havsa Yenimahalle-Çarşıspor

B-Grubu:

18 Kasım Kurtuluş-Kırcasalihspor

Keşan Anafartalar-Subaşıspor

Enezspor-Uzunköprü Aşçıoğlu

Yeni Karpuzluspor bay

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

“Sorumlulardan Gerçek Bir Açıklama Bekliyoruz”

Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta son 3 haftaya 5 puan önde lider giren ve grup şampiyonluğuna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!