Anasayfa / Genel / Bu Terbiyesizliği Hangi Hotel Yaptı ???

Bu Terbiyesizliği Hangi Hotel Yaptı ???

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen,9 Eylül Pazar günü 15.00’te Uzunköprü Ergene Stadı’nda Uzunköprüspor’un sezon öncesi açılış maçında karşılaştığı Galatasaray U-21 Futbol Takımı’nın Edirne’de yaşadığı otel krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Galatasaray U-21 Futbol Takımı’nın Edirne’de nahoş bir olay yaşadığını açıklayarak; “Geçtiğimiz hafta Uzunköprüspor’un açılış karşılaşmasında Galatasaray U21 Futbol Takımı’nı davet ettik. Resmi bir yazı ile kulüpten istedik. Oradaki yönetici arkadaşlarımız da değer vererek gönderdiler. Hafta içerisinde Salı günü Uzunköprü’deki 2 otelimiz ile belli başlı otellerimizin dolu olduğundan dolayı Edirne’ye baktık. Sadece bir otelde boş yer olduğunu söylediler. Fiyatlarını söylediler ve biz de kabul ettik. Ardından kulüpten bize bir liste geldi. Futbolcuların beslenme programları, normal bir insana göre daha farklıdır. Listeyi de fiyatta farklılık olabileceğini düşünerek otele ilettik. Otelde sabah kahvaltısı ile akşam konaklama ayarlanıyor. Biz de akşam yemeği istedik ve Pazar günü de kahvaltıdan sonra 12.00-13.00 arasında öğlen yemeği istedik. 13.45’te de Uzunköprü’de olacaklardı. Arkadaşlar Cuma günü tekrar görüşüyorlar, borçları olmadığına dair ilgili vergi dairesinden yazılarını ulaştırmaları durumunda faturanın belediyemiz tarafından ödeneceğini söylüyorlar. Cumartesi günü Galatasaray U21 Futbol Takımı, Edirne’ye bir saatlik mesafedeyken Edirne’deki oteli arıyorlar ve telefona çıkan arkadaş; ‘Biz, size yer ayırmadık’ diyor ve konfirme edilmediğini söylüyor” ifadelerine yer verdi.

“Konfirme etmeyi bilmek zorunda değilsiniz”

“Galatasaray U21 Futbol Takımı’nın otelden ‘sizin yeriniz ayrılmadı’ denerek geri gönderildiğini açıklayan İşbilen; “Birincisi; konfirme etmenin ne demek olduğunu bilmek zorunda değilsiniz. İnsanlar, İngilizce bilmek zorunda değiller. Konfirme etmek, onaylamak demektir. Ne demek konfirme etmediniz? Galatasaray geliyor, sayfalarca faks yollardık. Ücrette bir sıkıntıları varsa açıkça; ‘Hepsinin yüzde 50’sini peşin istiyoruz’ diyebilirlerdi ki hepsini peşin de öderdik. Galatasaray U21 Futbol Takımı, Edirne’deki otele girdi ve ‘sizin yeriniz ayrılmadı’ diyerek insanları geri gönderdiler. Başta futbolcular olmak üzere başlarındaki yöneticisi ile birlikte; ‘Edirne mi? Bir daha Allah göstermesin’ dediler. Takım, İstanbul’a geri dönüyordu. Böyle bir şey olamaz. Söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum” dedi.

“Keşan’da karşılama iyiydi”

Olayın yaşanmasının ardından Edirne ve ilçelerinde yeniden otel arayışına girdiğini söyleyen İşbilen; “Keşan’dan bir otel yerlerinin uygun olduğunu söylediler. Futbolcuların 18.00’da gelip, 18.30’da odalarına yerleşip, 19.00’da akşam yemekleri planlanmıştı. Yeniköy’de çok güzel bir sofra hazırladık. Birlikte yemek yedik. Yemeklerini yedikten sonra memnun oldular. 35 dakikada otellerine varacaklarını söyledim. Oteldeki karşılama iyiydi ve olay bu şekilde sonlandı. Ertesi sabah kahvaltı ve öğle yemeği de bizim istediğimiz gibi çıktı. 13.45’te de Uzunköprü’ye geldiler ve Uzunköprüspor ile açılış maçını oynadılar” dedi.

Söz konusu durumu Edirne’de valiye, belediye başkanına ve bakanlığa da ilettiğini belirten İşbilen; “Bu konu bizi çok üzdü. Sadece Enis İşbilen’i, Belediyeyi ya da Uzunköprüspor’u değil bütün Edirne’yi üzdü. Sayın valime ve bakanlığa bu konuyu şikayet babında yazdım. Sayın kültür müdürümüzle, Edirne Belediye başkanımızla da paylaştım. Edirne’de adımlar atmaya çalışıyorsunuz, ama bir senede yaptığınız şeyi yarım saatte böyle silersiniz. Neyse ki sonunu bağladık. Takım az kalsın geriye dönüyordu. Biz de yasal olarak bu işin arkasında durmak istiyoruz çünkü hoş birşey olmadı” ifadelerini kullandı.

Check Also

U11’de İlk Yarı Sona Erdi

Edirne 2018-2019 Futbol Sezonunun son resmi karşılaşmaları olan U11 Mini Minikler Futbol Liginde 4’üncü hafta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!