Anasayfa / Genel / Deplasman Yasakları Devam Ediyor

Deplasman Yasakları Devam Ediyor

Önceki yazımda deplasman yasaklarına karşı olduğumu belirtmiştim. Ancak Ligin açılış maçında Edirnespor – Uzunköprüspor maçına deplasman yasağı geldi. “Mektepler olmasa maarifi ne güzel idare ederdim” sözünü hatırlatan bir uygulama bana göre. Geçen yıl da Edirnespor ve Uzunköprüspor devrenin başında karşılaşmıştı. Olay çıkarmaya çalışan 1-2 kişi saha dışına alınınca olaylar bıçak gibi kesildi ve emniyetin o hareketini hep birlikte takdir ettik. Maç huzur içinde tamamlanmıştı. Dileyenler arşivlerimizde o konudaki yorum ve izlenimlerimizi bulup okuyabilir.

Amatör maçlar maalesef üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor. Bugün şampiyonluğa oynayan Süper Lig takımlarının maçlarına girmek BAL maçlarına girmekten daha kolay. Görevliler aramalarını yapıyorlar, ihmal etmiyorlar ancak bunu güler yüzle yapıyorlar. Kapıda hoş geldiniz diye karşılanıyorsunuz. Onbinlerce taraftarın rahat rahat stada giriş yaptığı bir ortamda hiçbir olay çıkmıyor ancak 100 tane misafir takım seyircisi, 500 tane ev sahibi ekip seyircisi olay çıkaracak diye deplasman yasakları getiriliyor.

Futbol maçları pek çok insan için çok önemli bir sosyal etkinlik. Her futbolsever insanca muamele gördüğü stadlarda maç izleme olanağı bulamıyor. Bu yasakları bir kenara bırakalım artık. Seyirciye güleryüz gösterelim. Bunu suiistimal edenleri de cezalandıralım. Peşin peşin amatör maçlara gidenleri potansiyel suçlu olarak görmeyelim. İyi niyeti suiistimal edenleri en ağır şekilde cezalandıralım ancak kurunun yanında yaşı yakmayalım.

Öğrenci, okul, öğretmen olmadan eğitim, seyirci ve sporcu birlikteliği olmadan spor olmaz. Ülkemizin amatör spora da ihtiyacı var. Üst liglerdeki özeni amatör liglerde de bekliyoruz.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!