Anasayfa / Birinci Amatör Küme / Kulüplerin Gözü Kulağı Gürkan’dan Gelecek Haberde

Kulüplerin Gözü Kulağı Gürkan’dan Gelecek Haberde

2018-2019 Edirne Amatör Futbol Sezonu’nun başlamasına günler kala kulüpler ekonomik sıkıntılar içinde yeni sezonda ne yapacaklarını kara kara düşünüyorlar.

Süper Amatör Lig 21 Ekim’de, 1.Amatör Küme’de 4 Kasım’da başlayacak.

Liglerin başlamasına günler kalmasına rağmen, kulüpler yeni sezon kadrolarını oluşturmakta zorluk çekiyorlar.

Spor Extra’ya gerek telefon ederek, gerek mesaj atarak, gerekse yüz yüze görüşmelerde sıkıntılarını dile getiren kulüp temsilcileri özellikle bu sezon öncesi yaşadıkları ekonomik sıkıntıları aktarıyorlar.

Hemen hemen tümünün merak ettikleri konuların en başında Edirne Belediyesi’nin kulüplere yardım yapıp yapmayacağı, yapacaksa ne zaman yapacağı geliyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz sezon öncesi Edirne Belediyesi tarafından kentte faaliyet gösteren 37 amatör spor kulübüne toplamda 86 bin TL maddi yardımda bulunulmuştu.

Spor Extra’nın görüştüğü bir çok kulüp yöneticisi “Maddi imkanlarımız belli ve oldukça sınırlı. Takım kurmakta zorlanıyoruz. Deplasman masraflarımız, oyuncu ve lisans giderlerimiz var. Bu sezon öncesi daha fazla sıkıntı içindeyiz. Yöneticilerin fedakarlıkları olmasa kulüpler kapanacak. Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan geçtiğimiz sezonlarda biz amatör kulüplerin sıkıntılarına biraz da olsa çare olabilecek yardımlarda bulunmuştu. Geçtiğimiz yıl sezon başlamadan önce nakdi yardım almıştık. Recep Başkan sezon ortasında da bir kez daha nakdi yardım yapılacağını söylemişti. Ama bu gerçekleşmedi. Bu sezon da henüz bu konuda ses seda yok. Yine yardım yapılacak mı, yapılmayacak mı? Merakla bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımızdan gelecek güzel haberleri dört gözle bekler olduk” dediler.

ASKF Yardım İçin Başvuracak

Ulaştığımız bilgilere göre Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF, bugün Edirne Belediye Başkanlığına resmi bir başvuru yaparak kulüplere nakdi yardım yapılmasını talep edecek. ASKF Mali Sekreteri Semih Çınar’ın ASKF’nin  dilekçesini Belediye Başkanı Recep Gürkan’a iletmesi ve konuyla ilgili görüşmesi bekleniyor.

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

2.Trakya Birlik U11 Cup Basın Toplantısı Yapıldı

Spor Extra tarafından düzenlenen ve bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek olan “Spor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!