Anasayfa / Genel / Edirnespor’un Eren Beyaz Gibi Bir Pivota İhtiyacı Var

Edirnespor’un Eren Beyaz Gibi Bir Pivota İhtiyacı Var

Edirnespor erkek basketbol takımı federasyonun davetini kabul edip Türkiye Basketbol Liginde oynamaya hak kazanınca, basketbolu seven Edirneliler arasında büyük bir heyecan oluşmuş ve sevinçle karşılanmıştı.

İyi de oldu bence. TBL’de yer alarak geçtiğimiz sezonlara göre bir tık daha üstte, daha kaliteli maçlar izleme olanağı doğmuştu.

Ama görünen o ki TBL artık eski TBL değil. Ekonomik zorluklar ve dövizin aşırı yükselmesi sonucu bazı takımlar ligden çekilirken devam eden takımlar da bütçelerini düşük tutmak zorunda kalınca ligin eski kalitesinden uzak olduğunu gördük.

Edirnespor’da oldukça düşük bütçeli takımlar arasında. İmkanlar ortada. Edirne Belediyesi sahip çıkmasa takım oluşturmak falan hikaye. Onlar da var olan imkanlara göre bir kadro kurdular. Bence amaç ligde kalabilmek olmalı. Düşme hattının bir üstünde sezonu tamamlamak bence başarılı bir sonuç olur.

Önemli olan ligde kalıp basketbol heyecanının Edirne’de devam edebilmesidir. O nedenle maçlara gelen seyircilerin ve basketbol sevdalılarının hedefleri somut gerçeklerle uyumlu olmalıdır. Maçlar galibiyetle, mağlubiyetle sonuçlanır. Önemli olanın 15 günde bir Mimar Sinan’da basketbol heyecanının yaşanır olmasıdır.

Teknik işlere karışmayı pek sevmem. Takımın antrenörü, başka sorumluları var bu işten anladığını söyleyen. Bütçeye göre kadro oluşturdular. Ama bir iki konuya değinmeden geçemeyeceğim.

Bir hazırlık 2 lig maçını izledim Edirnespor’un. Gördüğüm pota altında büyük sıkıntı var. Takımın pivotu DeAngelo Rilley kendi adına başarılı ama yalnız kalıyor. Transfer edilen diğer 2 pivot Emre Bayav ve İsmail Esmeray’ın beklenen katkıyı vermediğini görüyoruz. Bayav’ın 3 lig maçında takıma katkısı; aldığı toplam yaklaşık 21 dakikalık sürede1 sayı ve 4 ribaunt ve 1 asist. İsmail’inde pek farklı değil. 3 maçta toplam yaklaşık 30 dakika süre almış. 6 sayısı 4 ribauntu, 1 asist ve 1 bloku var.

Bunlar da bence bir pivot için aldıkları süre içinde oldukça düşük istatistikler.

Geçtiğimiz sezon takımı sırtlayan Eren Beyaz neden takımda tutulmadı anlamak mümkün değil. TBL’deki maçlar gösteriyor ki Eren çok rahat bu takımda oynar, süre alır ve Rilley’in yükünü hafifletip Edirnespor’a büyük katkı yapardı. Çok para istediği, o yüzden de anlaşılamadığını duyduk. Ama 3 maçta sadece 1 sayı üreten Emre Bayav’a verilen paranın Eren’in istediği ücretin epey üstünde olduğu da konuşulanlar arasında. Bir başka rivayet ise Eren’in geçen sezon Genel Menajerle arasında oluşan sorunlar yüzünden takımda tutulmadığı. Bilemiyoruz, bu yüzden de rivayet deyip geçiyoruz. Ama ateş olmayan yerden de duman çıkmıyor. Kişisel hesaplar takımın menfaatlerinin önüne geçerse iyi şeyler çıkmaz. Bizden hatırlatması.

Şimdi 2 yeni takviye yapıldığı duyduk. Teknik heyet gerekli görmüş yapmış. Umarız yararlı olurlar. Ama gördüğümüz o ki bu takıma Eren Beyaz gibi “size” ı güçlü, kumaşı iyi,  yani yapılı ve kalın aynı zamanda işini iyi yapan bir pivot lazım.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!