Anasayfa / Genel / 3 Bin 15 Öğrenci Sportif Yetenek Taramasından Geçirildi

3 Bin 15 Öğrenci Sportif Yetenek Taramasından Geçirildi

 

 

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılı Edirne merkez ve ilçelerde 3 bin 15  3.sınıf öğrencisini kapsayan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Edirne’de başarılı bir şekilde sona erdi.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü kapsamında hayata geçen ve Türk spor tarihinin  en büyük alt yapı projelerinden biri olup bu projeyle il geneli tespit edilen okullardaki 3. sınıf öğrencileri testlere tabii tutulmuş, ve Türk sporuna yeni yetenekler kazandırılması amaçlanmıştı. Yapılan testler sonunda başarılı olan çocuklar yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda farklı spor branşlarına yönlendirilecekler.

Aynı zamanda Proje 2028, 2032 Olimpiyat Oyunlarında,  spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmesini sağlayıp Türk sporu adına önemli başarılar elde edilmesini hedefliyor.

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

“Sorumlulardan Gerçek Bir Açıklama Bekliyoruz”

Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta son 3 haftaya 5 puan önde lider giren ve grup şampiyonluğuna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!