Anasayfa / Genel / Çerkez; Karaağaç’ın Sesini Artık Duyun !

Çerkez; Karaağaç’ın Sesini Artık Duyun !

Edirne Süper Amatör Lig takımlarından ve Edirne’nin köklü kulüpleri arasında yer alan Karaağaç Ardaspor Asbaşkanı Zati Çerkez Spor Extra’ya özel bir açıklama yaparak, Karaağaç mahallesinde bir futbol sahasının olmaması nedeniyle maçlarını sürekli deplasmanda oynadıklarını belirtti.

Çerkez, Karaağaç’ın futbolun öksüz mahallesi olduğunu belirterek “Süper Amatör Lig’de 2 takımı olmasına rağmen Karaağaç mahallesinin futbol takımları maçlarını sürekli deplasmanda yapıyor. Karaağaç konumu bakımından Edirne’nin adeta tek bağımsız ve merkeze en uzak mahallesi. Edirne amatör futbol kulüpleri arasında Karaağaç Ardaspor ve Karaağaç Karlıovaspor kendi sahası olmayan 2 kulüp. Diğer tüm kulüplerin kendi sahaları var, merkezde veya merkeze yakın oldukları için Saraçhane sahalarını kendi sahaları olarak kullanabiliyorlar. Biz ve Karlıovaspor kendi iç saha maçlarımızı sürekli Edirne merkezdeki sahalarda oynuyoruz. Her haftamız adeta deplasman. Bu durumda Karaağaçlı gençlerin, futbolseverlerin, taraftarlarımızın, alt yapı takımlarımızın oyuncuları A-takımlarımızın maçlarını seyretme imkanı olmuyor” dedi.

Karaağaç Ardaspor Asbaşkanı Zati Çerkez, Karaağaçta bulunan Zafer Tangör toprak sahasının durumuna da değinerek “ Uzun yıllar toprak zeminli Karaağaç Zafer Tangör sahasını kullandık. Burasının modernleştirilip Karaağaçlı gençlerin sağlıklı futbol oynamasına hazırlanmasını beklerken sahayı boşaltmamız istendi. Bu sahanın olduğu yer bir devlet kuruluşuna ait. Yıllarca buranın Karaağaçlı kulüplere veya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ya da belediyeye devredilmesini bekledik. Geçen yıl burası satışa çıkarıldı. Çok cüzi bir fiyatla satılacaktı. Ama ne hikmetse sanki birileri devreye girdi ve bu satış 1 hafta sonra iptal edildi. Satış olsaydı Edirne Belediyesi burasını yetkili kurumdan alıp Gençlik ve Spor Bakanlığı’na futbol sahası yapılması için devredecekti. Ama olmadı. Olmadığı gibi bizden sahayı boşaltmamız istendi. Şimdi artık bir toprak sahamız bile yok. Karaağaç mahallesinin spora olan sevgisini yaşatmak için Edirnemizin tüm yetkili kişilerine sesleniyorum; Lütfen sesimize kulak verin. Bizi sahipsiz bırakmayın. Karaağaç’ın futbol sahası sorununu bir an önce çözelim” dedi.

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!