Anasayfa / Genel / “Haydi El Ele, Dur Diyelim Engellere !”

“Haydi El Ele, Dur Diyelim Engellere !”

Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu tarafından, 3 Aralık dünya engelliler günü kapsamında  Barankaya  halı saha tesislerinde düzenlenen etkinlikte  Beden Eğitimi öğretmenleri  Rehberlik servisi ve spor kulübü öğrencileri işbirliği yaparak günün anlam ve önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak adına  futbol maçı düzenlediler.

“Haydi el ele, dur diyelim engellere! ”  tişörtleri ile sahaya çıkan sporcular bu slogana vurgu yaparak engelli bireyleri anlayabilmek, onların gözünden bakabilmek ve karşılaştıkları güçlüklere çözüm üretmek adına sosyal mesaj vermek istediler.  Bu etkinlik için seçilen öğrenciler Barankaya halı sahasında farkındalık maçı yaptıktan  sonra öğretmenler, sporcular, okul idaresi ve okul aile birliği başkanının katılımı ile yemek organizasyonuyla programı sonlandırdılar.

Spor Extra Haber Merkezi

© Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz. Haberler sadece link verilerek kullanılabilir.

Check Also

1.Amatör’de 4’üncü Hafta Geride Kaldı

Edirne 1.Amatör Küme 4’üncü hafta maçları sonunda A-Grubunda Saraçhanespor yenilgisiz liderliğini sürdürürken B-Grubunda Enezspor liderliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!