Anasayfa / Basketbol / “Birilerinin Artık Bazı Şeyleri Görmesi Lazım”

“Birilerinin Artık Bazı Şeyleri Görmesi Lazım”

Edirnespor’un Türkiye Basketbol Ligi’nin 14’üncü haftasında evinde oynadığı maçta Yalova Belediyesi’ne mağlup olarak ligdeki konumunu iyice sora sokmasının ardından düzenlenen maç sonu basın toplantısında konuşan maçın öne çıkan oyuncusu Bulut Altın ve koç Mülkü Karadeniz çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bulut, oyuncular olarak ellerinden geleni yapmalarına rağmen, bazen her şeyin ellerinde olmadığını ve birilerinin artık bunu görerek bir şeyler yapması gerektiğini açıkladı. Bulut Altın basın toplantısında şunları söyledi;

“Gerçekten çok üzgünüm. Takım olarak çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Ama bazen yetmiyor. Bence artık bizim dışımızdaki bazı insanların bir şeyleri görmesi lazım ve bunun uğruna bir şeyler yapması lazım. Çünkü biz oyuncu grubu olarak ve stafftaki herkesin elinden geldiğini yaptığını düşünüyorum. Ama bazen her şey bizim elimizde olmuyor. Birilerinin duruma el koyması lazım.”

Koç Mülkü Karadeniz ise, takımdan masörün ayrılmasından sonra bandajları bile kendinin yaptığını belirterek “Ama benim kapasitem de bu kadar. Bundan ötesini yapamıyorum” dedi. Mülkü hoca tüm sorumluluğu üstlendiğini belirttiği açıklamasında Genel Yayın Yönetmenimiz Levent Takan’ın “Ben bu kadar yapabiliyorum” diyorsunuz ama dışarıdan görünen de bunun bir teknik heyet sorunundan çok idari bir sorun olduğu” sorusuna ise “Bu konuyu genel menajerimize veya idarecilerimize sorduğunuzda gerekli cevabı alabilirsiniz diye düşüyorum” yanıtını verdi.

Mülkü hocanın basın toplantısındaki açıklamaları ve sorulara verdiği yanıtlar şöyle;

“Oyunun ikinci periyotu hariç geneline bakıldığında bizim için bulabileceğimiz skor bu zaten. Fakat benim kapasitem diyelim ve yine her şeyi ben üstüme alayım. Benim kapasitem bu kadar ve ben bu takıma her alanda verebileceğimin maksimumunu vermeye çalışıyorum. Masörümüz bıraktı mesela bandajları bile ben yapıyorum. Ama benim kapasitem bu kadar. Bundan ötesini yapamıyorum.

Sahada oyunculara neden mücadele etmediniz diye kızamam. Çok farklı kaybettiğimiz maçlar dahil ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat bu lig, şakası olmayan bir lig. Bu ligde oynamak istiyorsak eğer, bir şeyler yapmak gerekiyor. Benle bu oyuncu grubu ile demeyeceğim, çünkü hepsi sahada mücadelesini veriyor. Benle bu iş bu kadar oluyor. Oyuncularıma tekrardan vermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum.

Amacımız Yalova takımına dördüncü galibiyetini aldırmamaktı. Bir şekilde lige tutunmak istiyorduk. Ama olmadı buna engel olamadık. Açıkçası bizim için lig çok daha zor geçecek. Yalova takımına bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum, Allah bize de sabır versin diyorum.”

Soru: Birincisi; Göktürk sakat mıydı oynamadı ? İkincisi yeni transfer Okan niye oynamadı?

“Evet Göktürk sakat olduğu için oynamadı. Okan’da menajerlik şirketinin hatasından dolayı 21 gün lisansı çıkartılmamış. Şimdi böyle bir problem vardı o zaman niye alındı diye soracak olursanız, bütçe yok ! Zaten bütçe küçülmesine gidilip yabancı oyuncularımız gönderildi.Yabancı oyuncuların gönderilmesinden sonra elimizde kalan oyuncularla mücadele etmeye çalışıyoruz. Ama dediğim gibi bu lig, bir alt lig gibi değil. Bugün bizim kadromuzda bulunan bazı oyuncularımız, mesela İsmail geçen sene kendi takımında 1,5 dakika ortalaması vardı, biz bu oyuncuyu yeri geliyor 22 dakika sahada tutuyoruz. Mesela Oğuzhan, Bakırköy’den aldığımızda dakika ortalaması 5, biz neredeyse 27-28 dakika sahada tutmak zorundayız. Kaptanımız Melih görünmeyen bir çok iş yapıyor. Çok özür dileyerek söylüyorum, köpek gibi çalışıyor sahada. Ama bundan önce görev aldığı takımlarda aldığı süre ortalaması kesinlikle ve kesinlikle 35-36 dakika değil.  Elbette her takım kendine göre sıkıntılar yaşıyor. Ama dediğim gibi bu ligin çok fazla şakası yok.”

Soru: Emre Bayav haftalarca kadroda yoktu, şimdi kadroda tekrar, geçen haftada girmişti. Niye kadroda yoktu, şimdi tekrar niye var?

“Açıkçası ben inisiyatif alarak, tabiî ki o zamanlar Alax ve Riley takımdaydı, aksadığını düşünüyordum. Elbette oyuncuyla şahsi olarak değil, sahadaki performansı açısından. Bir ayrılık kararı almıştım. Bu benim kararımdı.  Ama bu oyuncuyu gönderemedik. Gönderemeyince de, zaten bütçemiz yok, olmayan bütçeyle oyuncuyu tribünde oturtmak bize bir artı sağlamıyordu ve Erol isimli 2000 doğumlu çok genç bir kardeşimiz var. Ondan da yeteri kadar savunma sertliği ve hücumdaki opsiyonu sağlayamayınca işte Kızılyıldız, Efes, Beşiktaş, Karşıyaka gibi kariyerli bir oyuncuyu kadroya tekrardan dahil ettim. Çünkü başka imkanım yok. Açıkçası gönderemediğimiz için ve bütçemiz olmadığı için tekrardan kadroya dahil etme kararı verdim.

Soru: Siz, “Ben bu kadar yapabiliyorum” diyorsunuz ama, dışarıdan görünen de bunun bir teknik heyet sorunundan çok idari bir sorun olduğu.

“Bu konuya girmek istemiyorum. Ben alışkınım. Başarıyı her zaman için herkes sahiplenir. Ama başarısızlıklarda her zaman antrenör veya koçluk sıfatını kim taşıyorsa sorumluluğu o çeker. Ben sorumluluktan kaçmam. O yüzden ben kendi üstüme alıyorum. Benim kapasitem bu. Ve bu kapasite dahilinde alınacak her türlü karara saygım var. Açıkçası yönetim veya herhangi birinin hakkında konuşmak benim yapacağım bir şey değil.  Bu konuyu genel menajerimize veya idarecilerimize sorduğunuzda gerekli cevabı alabilirsiniz diye düşüyorum.”

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!