Anasayfa / Basketbol / Alkışlar Oyunculara, Protesto Yönetime

Alkışlar Oyunculara, Protesto Yönetime

Ligde zor günler yaşayan ve adeta kaderine terk edilmiş bir görüntü veren Edirnespor basketbol takımı Türkiye Basketbol Liginin 17’inci hafta karşılaşmasında evinde ağırladığı Finalspor’a da 96-73 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Oldukça az sayıda basketbolseverlerin tribünlerdeki yerleri aldığı maçta protokol tribünü de boş kaldı ve maçı Edirnespor yönetiminden kimsenin izlememesi dikkat çekti.

Edirnespor futbol takımının teknik direktörü Erol Toros ve yardımcısı Serdal Ünsal’da taraftarların arasında bir süre maçı izledi.

Edirnesporlu oyuncular hava atışıyla kazandıkları topu 24 saniye boyunca oyuna sokmayarak yönetimi protesto ettiler. Oyuncuların bu protestosu seyirciler tarafından da desteklenerek alkışlandı.

Bu protesto ile Edirnespor’daki maddi krizin devam ettiği ve oyuncuların henüz alacaklarını alamadıklarını da ortaya çıkardı. Geçtiğimiz hafta bazı oyuncular sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla maaşlarını alamadıklarını, sigortalarının yatırılmadığını ve bu duruma Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın el atmasını istemişlerdi.

Aylardır alacaklarını alamayan oyuncuların buna rağmen maçta gösterdikleri performans takdire şayandı.

Oyuncular tüm olumsuzluklara rağmen maç boyunca ellerinden geleni yaptılar. Bir ara üçüncü periyotun başlarında farkı 2 sayıya kadar (49-51) indirseler de daha sonra rakibi karşısında oyundan düşerek maçtan 23 sayı farkla 96-73 skorla mağlup ayrıldılar.

Edirnespor’da 4 oyuncu çift haneli sayılara ulaştı. Bulut Altın 16, Oğuzhan Sungur ve Okan Pamir 12, Atakan Denk 11 sayı ile oynarken, Edirnespor’un en pahalı oyuncusu olduğu söylenen Emre Bayav maçta hiç süre almadı.

1.Periyot: 21-28

2.Periyot: 21-23 (42-51)

3.Periyot: 20-27 (62-78)

4.Periyot: 11-18 (73-96)

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!