Anasayfa / Genel / Bu Takımda Neden Edirneli Futbolcu Yok ???

Bu Takımda Neden Edirneli Futbolcu Yok ???

U14 Milli Takımına oyuncu sağlamak amacıyla oluşturulan Trakya Karması geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva Tesislerinde ikinci kez toplanarak Erzurum ve Van karmalarıyla iki maç oynadı ve maçlardan galibiyetle ayrıldı.

Ama Trakya Karması içinde Edirne’den tek bir futbolcunun bulunmaması dikkatlerden kaçmadı ve NEDEN sorusuna yol açtı. Konuyla ilgili görüştüğümüz bazı alt yapı futbol yetkilileri de Edirne’den tek bir futbolcunun Trakya Karmasında yer almamasını şaşkınlıkla karşıladıklarını ifade ettiler.

U14 Milli Takımı Trakya Karması’nı oluşturmak için yapılan seçmelerde Edirne DSİ Spor’dan Toprak Kuday 18 Kişilik kadroya girmeye hak kazanmıştı

18-20 Temmuz tarihlerinde önce Edirne Karması için seçmeler yapılmış ve 20 oyuncu Edirne Karmasına seçilmişti. Daha sonra Tekirdağ ve Kırklareli il karmalarının da katılımıyla Lüleburgaz’da düzenlenen seçmeler yapılmış ve burada 13’ü Edirne karmasından olmak üzere toplam 47 oyuncu Trakya Karması seçmelerine katılmaya hak kazanmıştı.

Ardında  Lüleburgaz’da yapılan son seçmelerde de 47 oyuncu içinden 18 kişilik Trakya Karması belirlenmiş ve Toprak Kuday kadronun içinde yer almıştı.

Toprak Kuday, 26 Ekim’de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Riva tesislerinde yapılan bölgeler arası maçlara rahatsızlığı nedeniyle katılamamıştı.

İkinci kez Riva’da toplanan ve maçlar yapan Trakya Karmasına Toprak Kuday davet edilmedi.

Check Also

U14 Şampiyonluk Kupası Edirnespor’un

Bugün oynanan final ve üçüncülük-dördüncülük maçlarıyla Edirne U14 ligi sona erdi ve final maçında rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!