Anasayfa / Genel / Spor Toto’dan Edirne Amatör Sporuna 1 Milyon TL Kaynak

Spor Toto’dan Edirne Amatör Sporuna 1 Milyon TL Kaynak

Edirne İl Genel Meclisi geçen Cumartesi günü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Edirne’de Sporun Tabana Yayılması Projesi’ne Edirne İl Özel İdaresi’nin de ortak olması hususunu görüşmek üzere olağanüstü toplandı. 1 milyon Lira İl Özel İdaresi hesaplarına aktarıldı. Meclis, projeye Özel İdare’nin ortak olmasını oy birliğiyle kabul etti.

Edirne İl Genel Meclisi 2’nci defa olağanüstü toplandı. Geçen Cumartesi günü İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş başkanlığında toplanan meclisin toplantı gündemi yoklama ile başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş açılışta konuşmasında projenin önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“SPORUN TABANA YAYILMASI”

“Bu dönem görev yapan Meclis üyesi arkadaşlarımız halkın ihtiyaçlarının tespitinde hızlı kararlar alarak hayata geçirdiler, halkın refahının daha da güçlenmesi için kendilerine verilen görevleri fazlasıyla yerine getirdi. Kendilerine bu anlamda teşekkür ediyorum.

Sayın valimizin bireysel çabalarıyla Spor Toto Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmelerde Edirne’deki amatör spor kulüplerine reklam karşılığında ödenecek olan 1 milyon para İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılmıştır. Aktarılan bu 1 milyon lira paranın İl Özel İdaresi’ne gelmesiyle bütçelendirme çalışmalarının yapılması gerekiyor. İl Genel Meclisi’nin bu parayı kabul edip proje bağlamında harcanması için karar alması gerekiyor. Bununla ilgili Edirne Gençlik Spor Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu bir protokol var. Bu protokole ortak olmamız isteniyor.

1 MİLYON ÖZEL İDARE HESAPLARINDA

Bu para ile Edirne’mizin 9 ilçesinin 254 köyünde bulunan amatör spor kulüplerinin tesis, bakım, onarımları ve yeni halı saha açılmasıyla ilgili yatırımlar yapılacaktır. Bir de Edirne’yi il dışında temsil eden amatör spor kulüplerimizin ödenekleri İl Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından ödenemiyordu. Yine engelli sporcularımız var. Engelli sporcularımızın bir otobüs ya da minibüsle müsabakalara gitme imkânları olmuyordu. Uçakla gitmeleri gerekiyordu. Hiçbir kurumun ve kendilerinin de bulunduğu amatör spor kulüplerinde bütçeleri yetmediğinden uçak bileti alma şansları da yoktu. Şimdi bu gelen 1 milyon lira paradan onlara da bir pay ayrılıyor. Bu protokol gereği bu tarz harcamalar mevcut paradan karşılanacak. Onların daha rahat, insan onuruna yaraşır bir şekilde müsabakalara gitmesi de bu projenin içerisinde yer alacaktır.

110 tane amatör spor kulübünün tesislerinin iyileştirilmesi, turnuvalarının yapılması, amatör sporun daha aktif hale gelmesi ile ilgili hazırlanan bu proje kentimiz için çok önemlidir. Sayın valimize meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Vali Ekrem Canalp tarafından gönderilen talep dilekçesi okundu. Edirne’de Sporun Tabana Yayılması Projesi de meclisin bilgisine sunuldu. İl Genel Meclisi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Edirne’de Sporun Tabana Yayılması Projesi’ne Edirne İl Özel İdaresi’nin de ortak olmasını oy birliği ile kabul etti.

(Kaynak: Hudut Gazetesi / Sevcan Kalipçinden)

Check Also

2.Trakya Birlik U11 Cup Basın Toplantısı Yapıldı

Spor Extra tarafından düzenlenen ve bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek olan “Spor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!