Anasayfa / Genel / Osmanlı, Uzköp’ü Zorladı Ama Geçemedi

Osmanlı, Uzköp’ü Zorladı Ama Geçemedi

Bölgesel Amatör Lig 11.Grup baraj maçında Uzunköprüspor rakibi Edirne Süper Amatör Lig şampiyonu Osmanlıspor’u 2-0 mağlup ederek önümüzdeki sezonda Bölgesel Amatör Lig’de kalmayı başardı.

Statü gereği oynanan maçta kazanan takım Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek veya kalmaya devam edecekti.

Edirne 25 Kasım Stadında oynanan maçın öncesinde Edirne ASKF Başkan Vekili Emre Alp, Genel Sekreter Yılmaz Eygül ve ASKF Müdürü Lütfü Özköse maçın hakemlerine ve takım kaptanlarına birer buket çiçek vererek başarılar dilediler. Ayrıca Edirnespor genel kaptanı Cem Ertek’te maçın hakemleri ve takım kaptanlarına birer buket çiçek takdim etti.

Çok sayıda futbolseverin izlediği maçı Uzunköprüspor taraftarlar açık tribünde, Osmanlıspor taraftarları kapalıda seyrederek takımlarına destek verdiler.

Maçın ilk yarısında üstün olan taraf Osmanlıspor’du ve 3’üncü dakikada Emre Gedik, 37’de kaptan Sabri Tekin ve 40’ıncı dakikada da yine Emre Gedik ile mutlak gol pozisyonları bulmasına rağmen bunlardan yararlanamayınca ilk yarı golsüz beraberlikle sona erdi.

Maçın ikinci yarısı dengeli başladı ama 54’üncü dakikada Osmanlı defansı 6 paz içinde topu uzaklaştıramayınca Yunus Emre Kabak önünde kalan topu ağlarla buluşturarak Uzunköprüspor’u 1-0 öne geçirdi.

Dakika 66’da Emre Gedik penaltı noktasında gelen pasla, kaleci ile karşı karşıya pozisyonda topa vuramayınca Osmanlıspor mutlak bir golden daha oldu.

Maçın 81’inci dakikasında Kadir Köse Uzunköprüspor’un ikinci golünü ağlara bırakarak farkı ikiye çıkardı.

Maç Uzunköprüspor’un 2-0 üstünlüğünde sona erdi ve bu sonuçla Uzunköprüspor gelecek sezon da Bölgesel Amatör Lig’de kalmaya hak kazanırken Osmanlıspor mücadelesine Edirne  Süper Amatör Lig’de devam edecek.

Uzunköprüspor: Fevzi Bayram, Hıdır Sürme, Sercan Keskin, Emrah Kaya, Melih Küçük, Yunus Emre Kabak, Burak Abay, Umut Ceylan, Uğur Öten, Kadir Köse, Burak Kanar.

Yedekler: Mehmet Çetinel, Furkan Şare, Mustafa Toprak, Volkan Vural, Mert Erçakır, Cihan Kasımoğlu, Hüseyin Dehan Livada.

Teknik Sorumlu:Nejat Öntaş

Osmanlıspor: Efe Berkant Zelvi, Cüneyt Gedik, Mert Balta, Uğurcan Tirak, Seyfettin Eraslan, Sabri Tekin, Sefa Kılıç, Beytullah Kesgin, Ali Keçeci, Emre Gedik, Aykut Günday.

Yedekler: Mustafa Dönümcü, Salih Arslanoğlu, Görkem Kurt, Nurullah Erek, Ahmet Turgut, Hüseyin Özsu.

Teknik Sorumlu: Serkan Pala

Check Also

2.Trakya Birlik U11 Cup Basın Toplantısı Yapıldı

Spor Extra tarafından düzenlenen ve bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek olan “Spor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!