Anasayfa / Genel / Edirnespor Olağanüstü Kongresini Yaptı

Edirnespor Olağanüstü Kongresini Yaptı

Edirnespor’un olağanüstü kongresi 23 Mayıs Perşembe günü Edirnespor tesislerinde yapıldı. Çok fazla kişinin katılım göstermediği kongrede Savaş Üner tek aday olarak tekrar başkanlığa seçilirken 8’e indirilen yönetim kurulunda da Adem Yetişken, Cenk Benakman, Ender Özden, Yalçın Günal, Yavuz Arslan, Hasan Berk Şahin, Mert Seyyar ve Burak Güngörmedi yer aldı. Yedek üyeliklere ise  Altuğ Çoban, Murat Kocabaş, Gürkan Bilgin, Serkan Üner, Savaş Coşkun, Göksu Uysal, Vedat Fidancı Adem Kalkan seçildiler.

Deneti Kurulu asil üyeliklerine  Özkan Tosun, Ahmet Kıyı ve Ümit Geçmiş getirilirken Yedek üyeliklere Erdoğan Zangalı, Fırat Nekes ve Yılmaz Özdemir seçildiler.

Kongrede alınan karar gereğince 16 kişilik yönetim kurulu sayısı 8’e indirildi ve 2 yılda bir yapılan olağan genel kurulu süresi 3 yıla çıkarıldı.

4 yıl önce, kulübün kurulduğu 1966 yılından beri olan sarı kırmızı renkleri kırmızı beyaza çevrilirken bu kez kımızı beyazın yanı sarı renkte eklenerek, kongre kararı ile kulübün renkleri sarı-kırmızı-beyaz olarak kabul edildi.

Kongre sonrası sosyal medyada çok çeşitli lehte ve aleyhte tartışmalar yapılırken geçtiğimiz sezonlarda kulübün genel kaptanı Cem Ertek ve sportif direktörü olarak görev yapan Cesur Pakarda’nın yeni yönetim listesinde yer almaması dikkat çekti.

Adnan Toros Yeni Sezonda Tekrar Görevinin Başında

Geçtiğimiz sezon ilk yarı öncesinde göreve getirilen teknik direktör Adnan Toros büyük yetkilerle yeni sezonda tekrar görevine devam edecek.

Kiğılı firması yeni sezonda Adnan Toros’u özel çabalarıyla Edirnespor’un ana sponsoru olacak. Alınan bilgilere göre Kiğılı 2 milyon TL sponsorluk katkısı yapacak.

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!