Anasayfa / Genel / Edirnespor’dan İmza Şov

Edirnespor’dan İmza Şov

Geçtiğimiz sezon son 3 haftaya 5 puan önde girip ligi 1 puan geride ikinci sırada tamamlayarak büyük hayal kırıklığı yaratan Edirnespor yeni sezon öncesi bu kez işi sıkı tutarak transferlere oldukça erken başladı.

Yapılan olağan üstü kongrede Savaş Üner’i bir kez daha başkanlığa getiren, ardından Adnan Toros ile yeniden anlaşan Edirnespor şimdi de 12 oyuncuyu kadrosuna kattığını açıkladı.

Edirne 25 Kasım Stadında yapılan imza töreni ile 9’u dış 3’ü iç transfer 12 oyuncuyu basına tanıtan Edirnespor bu kez işi sağlama bağlamada ciddi gözüküyor.

25 Kasım Stadında yapılan imza töreninde başkan Savaş Üner, teknik sorumlu Adnan Toros ile idari ve teknik koordinatör Serdal Ünsal birer konuşma yaptılar.

Edirnespor Başkanı Savaş Üner,  “Kongremizi yaptıktan sonra Adnan Toros, ile yeniden sözleşme imzalamamızın ardından, 2019 – 2020 sezonuna start veriyoruz. 9’u dış, 3’ü iç transfer olmak üzere 12 oyuncumuzla imza töreni düzenliyoruz. Burada emeği geçen Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ında, doğum gününü kutluyorum. Geçen sezon son anda kaçırdığımız şampiyonluğu bu sene inşallah Edirne’mize yaşatacağız” dedi.
Teknik Direktör Adnan Toros ise Edirne halkını mutlu etmek istiyoruz diyerek ”Yönetimimiz bize tekrar inandıklarından dolayı bizimle tekrar sözleşme imzaladılar. Kendilerinin ve bizim sponsor olan şirketlerin destekleriyle önce belediyenin, sonra sponsorların destekleriyle 2019- 2020 sezonunda iyi bir zorlu mücadelenin içinden geçerek başarılı olmak istiyoruz. Edirnespor’u ve Edirne halkını mutlu edecek şekilde, ligimiz iyi bir şekilde sona erdirmek istiyoruz. Hedefimiz 3.Lig’dir. Edirnespor’da hedefler bitmez. Şansızlık vakasıyla kaybettiğimiz şampiyonluğumuzun yakalamanın amacı ve hedefi içerisindeyiz” dedi.
İdari ve Teknik Koordinatör Serdal Ünsal’da ”Bize her zaman destek olan Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın, doğum gününü kutluyorum. Tabi ona doğum günü hediyeleri hazırladık ama bugün ilk olarak genç oyuncuları açıklamak istedik. Yarın ve yarından sonra iki çilek transferini açıklayacağız. Biz transfere hızlı başladık. Bunun sebebi ise; TFF’nin almış olduğu karar gereği beş tane 1998 ya da 1999  doğumlu  oyuncuyu kadronuza katmak zorundasınız. Bu oyuncu listesinin çalışmasını yaparak, geçen sene bulunduğu takımlarda oynamış oyuncularından kurmak istedik. Bizim genç oyuncuyu son bir dakika oyuna sokma gibi niyetimiz yok. Bunun için de 3.Lig kadrosu  hazır olsun diye de bu yıl TFF’nin zorlu transfer politikalarından dolayı transfere hızlı başladık” dedi.
Ünsal, transfer edilen oyuncuları tek tek basın mensuplarına açıkladı. 3’ü iç, 9’u dış transfer oyuncuların isimleri şöyle sıraladı.
İç Transferler;  Mert Yıldırım, Şahin Fırat, Furkan Süzen,

Dış Transferler; Kazım Birkan, Ömer Faruk Kalfa, Müslüm Naz, Alparslan Bağımsiz ( Gaziosmanpaşa), Kaan Yüksel (Çengelköy), Sefa Turan (Bigaspor), Sezer Erten ( İst. Beşyüzevler), Abdullah Çakmak (İst. Albayrakspor), Okan Bebek ( Kartalspor),

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!