Anasayfa / Genel / Paly-Off Şampiyonu Mescidpaşa Spor

Paly-Off Şampiyonu Mescidpaşa Spor

Edirne 2.Amatör Küme 2018-2019 sezonu bugün oynanan Play-Off finali ile sona erdi ve A-Grubunda Köprücespor’un, B-Grubunda da Keşan İdman Yurdu’nun grup liderleri olarak 1.Amatör Kümeye yükselmelerinin ardından Aslıhanspor karşısında penaltı atışlarıyla galip gelen Uzunköprü Mescidpaşa Spor’da üçündü takım olarak 1.Amatör Kümeye yükselme başarısı gösterdi.

Saraçhane 1 nolu sahada oynanan maçın normal süresi 1-1 sona erdi. Maçın 22’inci dakikasında Mescidpaşa Spor öne geçen taraf oldu. Aslıhanspor 44’de skora denge getirdi. İlk yarı bu sonuçla tamamlandı.

İkinci yarıda takımlar gol bulamayınca maç uzatmaya gitti. Uzatma bölümünün ilk dakikasında Mescidpaşa Spor 2-1 öne geçse de Aslıhanspor birkaç dakika sonra skora tekrar denge getirdi 2-2. Kalan uzatma bölümlerinde daha diri ve aktif olan taraf Mescidpaşa olmasına rağmen gol bulamadı. Uzatma bölümlerinde de skor değişmeyince penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarında Mescidpaşa Spor 5-3 üstünlük sağlayınca play-off şampiyonu olarak 1.Amatör Kümeye yükselmeye hak kazandı.

Maçın sonunda TFF İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, ASKF yönetim kurulu üyesi Tarık Aykız, ASKF Müdürü Lütfü Özköse ve Edirne’nin emektar spor muhabiri Doğan Yörükler’in katıldığı kupa töreninde Köprücespor ve Mescidpaşa Spor takımlarına kupaları verildi.

Köprücespor’un şampiyonluk kupasını, geçirdiği ciddi bir rahatsızlık sonucu bir süredir meslekten uzak kalan dürüst gazeteci Doğan Yörükler verirken,

Mescidpaşa Spor play-off şampiyonluk kupasını ASKF yönetim kurulu üyesi Tarık Aykız’ın elinden aldı.

Kupa töreninden sonra Köprücespor’lu futbolcular Doğan Yörükler’i omuzlarına alarak sahadan çıkardılar.

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!