Anasayfa / Diğer Spor Haberleri / Trakya Birlik 4 Yıl Sonra Tekrar Başpehlivanlık Müsabakalarında

Trakya Birlik 4 Yıl Sonra Tekrar Başpehlivanlık Müsabakalarında

Güreşe yaptığı yatırımlarla Türkiye’de bir marka haline gelen Trakya Birlik Spor Kulübü ve Trakya Birlik Genel Müdürlüğü 658’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine günler kala başpehlivanlardan İsmail Koç’u kadrosuna kattı.

Bir süredir Antalya Serik Belediyesi kıspetiyle güreşen İsmail Koç, yapılan anlaşmayla şimdiTrakya Birlik adına güreşecek.

Trakya Birlik’in bu transferi ile birlikte 4 yıllık bir aradan sonra ilk kez bir başpehlivan Edirne ve Trakya’yı temsilen, Trakya Birlik kıspetiyle er meydanında boş gösterecek.

En son Ahmet Yavuz 453’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde baş pehlivanlık kategorisinde Trakya Birlik kıspetiyle Edirne ve Trakya’yı temsil etmişti.

Ahmet Yavuz Cumhuriyet tarihinde Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Edirne’yi temsil eden tek baş pehlivan unvanını elinde bulunduruyor.

İsmail Koç Kimdir ?

28.06.1989 Ankara Altındağ doğumlu olan İsmail Koç güreşe çocuk yaşlarda başladı. Kısa sürede elde ettiği başarılarla Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde baş pehlivanlık kategorisine yükselen İsmail Koç’un Kırkpınar’da 2011 yılı Küçük Orta Büyük birinciliği, 2012 yılı Büyük Orta İkinciliği ile 2013 yılı Başaltı ikinciliği bulunuyor.

1.96 boyunda olan güreşçi Kırkpınar baş pehlivanlık güreşlerinin en uzun boylu pehlivanı ve 135 kilo ağırlığında.

Birkaç gün önce Balıkesir İvrindi’de bu yıl 16’ıncısı  düzenlenen ve 307 pehlivanın katıldığı  Akçalören Yağlı Pehlivan Güreşleri yarı final müsabakasında Serhat Gökmen’i yenerek finale çıkan Koç, final müsabakasında Kırkpınar Baş pehlivanlarından İsmail Balaban’ı yenerek finale yükselen Kürşat Korkmaz’ı mağlup ederek şampiyon olmuştu.

İsmail Koç transferiyle ilgili bir açıklama yapan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı ve Trakya Birlik Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Önder Yücel, İsmail Koç’u transfer ederek Ahmet Yavuz’dan sonra 4 yıldır baş gösteremedikleri baş pehlivanlık mücadelesinde tekrar yer almaktan mutlu olduklarını söyledi.

Yücel, “Edirneli güreşçimiz Ahmet Yavuz’un yaş prosedürüne takılıp  en son 453’üncü Kırıkpınar’da baş pehlivanlık kategorisinde güreşmesinden sonra Edirne ve Trakya’yı temsil eden baş pehlivan kalmamıştı. Trakya Birlik olarak buna son vermek istedik ve Türkiye yağlı güreşlerinde isim yapmış ve gözü Kırkpınar baş pehlivanlığında olan İsmail Koç’u transfer ederek Trakya Birlik olarak tekrar er meydanı baş pehlivanlık güreşlerine dönüş yaptık.

İsmail Koç ile sözleşme imzaladık. İsmail kardeşimiz bu transferle birlikte Trakya Birlik kıspeti ile Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde ve Türkiye’nin diğer yerlerinde yapılan yağlı güreş organizasyonlarında güreşecek. İsmail Koç ile Kırkpınar baş pehlivanlık unvanına ulaşacağımızı düşünüyorum, bu transferde emeği geçen ve gerçekleşmesini sağlayan başta Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Akgün, Genel Müdürümüz Sayın Hakan Çalen ve tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz.  Hayırlı olsun” dedi.

Trakya Birlik Spor Kulübüne yakın çevrelerden aldığımız bilgilere göre Trakya Birlik, 658’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi başka bazı öneli isimlerle de temas halinde ve başka diğer sürpriz isimlerle de anlaşma sağlanabileceği yönünde.

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!