Anasayfa / Diğer Spor Haberleri / Trakya Birlik 658’inci Kırkpınar’a Yoğun Bir Şekilde Hazırlanıyor

Trakya Birlik 658’inci Kırkpınar’a Yoğun Bir Şekilde Hazırlanıyor

Önümüzdeki hafta başlayacak olan 658’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri hazırlıklarına devam eden Trakya Birlik Spor Kulübü yöneticileri bu gün de Edirne Sarayiçi’nde çalışmalarını sürdürdü.

Güreş çalışmaları sırasında Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel, Trakya Birlik Spor Kulübü Güreş Baş Antrenörü Habil Kara ve Cumhuriyet tarihi boyunca Kırkpınar’da tek baş pehlivan olarak yer alan Ahmet Yavuz çalışmalar hakkında basın mensuplarına açıklama yaptılar.

Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel açıklamasında  “Bu sene de 658’inci kez tarihi Kırkpınar’ı idrak edeceğiz. Trakya Birlik, tarihi Kıırkpınar’ın her zaman içinde olmuştur. Edirne’ye, Kırkpınar’a ne kadar çok katkı yaparsak Trakya Birlik olarak, bizim için o kadar çok memnuniyet verici oluyor. Güreş tarafında varız, yağ tarafında varız. Bildiğiniz gibi yıllardır Kırıkpınar’ın yağ ihtiyacı, zeytin yağı olarak Trakya Birlik tarafından karşılanıyor. Onun dışında spor olarak, güreş olarak varız. Ben Trakya Birlik Spor Kulübü başkanıyım. Büyük bir yoğunlukla 658’inci Tarihi Kırkpınar’a hazırlanıyoruz. Çocuklarımız Edirne için elinden geleni yapacaklar.  Biliyorsunuz Trakya Birlik olarak bu sene, 4 yıl aradan sonra başpehlivanlık mücadelesinde tekrar var olacağız.  Trakya Birlik olarak baş pehlivanlık güreşlerinde Edirne’yi temsil edeceğiz. İsmail Koç, Trakya Birlik adına baş pehlivanlık güreşlerinde yer alacak.  İnşallah iyi bir derece alır. Kırkpınar’da her boyda amacımız Edirne’yi iyi bir şekilde temsil edecek. Çocuklarımız haftalardır hazırlanıyorlar. Edirne’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Biz bir kurumuz, gönül ister ki Edirne’yi Edirneli güreşçilerle temsil edelim. Ama biz büyük bir kurumuz ve o yüzden bünyemizde Edirneli güreşçiler de var başka illerden güreşçiler de. Gördüğünüz gibi çalışıyorlar. Ama güreşte iyi yerlere gelebilmek çok kolay bir şey değil. Elimizden geleni yapıyoruz.  Başta Genel Müdürümüz Hakan Çelen, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Akgün ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü onların destekleriyle biz sporda bir yerlere gelmeye çalışıyoruz. Edirneli çocuklara güreşi aşılamaya çalışıyoruz. Burada gördüğünüz küçük güreşçilerin hemen hemen hepsi Edirneli.

Baş pehlivanlık güreşlerinde İsmail Koç ile yer alacağız. 4 yıl öncesine kadar Ahmet Yavuz ile başpehlivanlık güreşlerinde Edirneli Ahmet Yavuz ile yer almıştık. Edirne’yi uzun yıllar sırtında taşıdı. Ama Ahmet’ten sonra Edirneli bir baş pehlivan gelmedi. Bu uzun arada da Edirne’den bir baş pehlivan çıkamayacağını gördük ve İsmail Koç ile anlaşarak Trakya Birlik ve Edirne’yi baş pehlivanlık güreşlerinde temsil etme kararı aldık” derken,

Trakya Birlik Spor Kulübü Güreş Baş Antrenörü Habil Kara’da Edirne’de spor adına en önemli organizasyonun Kırkpınar olduğunu belirterek “658’incisi yapılacak olan Kırkpınar’a 100-150 arası sporcuyla ve iddialı olarak katılıyoruz. Trakya Birlik bugüne kadar Edirne güreşine hep ilkleri yaşattı. İlk Akdeniz Oyunları şampiyonluğu, ilk Avrupa şampiyonluğu, ilk Dünya şampiyonluğu ve Süper Lig’de mücadele eden ilk takım unvanı” dedi.

Kırkpınar’da Cumhuriyet tarihi boyunca ilk ve tek Edirneli baş pehlivan olan Ahmet Yavuz’da 32 yıllık güreşçi olduğunu belirterek “Bu yıl aktif güreşi komple bırakıyorum. Statü gereği 5 yıldır Kırkpınar’da yer alamıyorum. Ben aynı zamanda Trakya Birlik personeliyim ve bundan sonra da Trakya Birlik Spor Kulübü altında güreşçilerimizin yetişmesine yardımcı olacağım” dedi.

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!