Anasayfa / Altyapılar / Yeni Malatyaspor Adına Seçmeler Yapıldı

Yeni Malatyaspor Adına Seçmeler Yapıldı

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor adına Edirne’de futbolcu izleme ve seçmeleri yapıldı. 28 Haziran Perşembe günü Edirne Saraçhane sahasında antrenörler  Erkan Görgeç ve Volkan Kocagöz nezaretinde yapılan seçmelere Edirne’den değişik futbol kulüplerinden çok sayıda genç katıldı.

2002, 2003, 2004, 2005 ve 2006 doğumlu gençlerin izlendiği seçmelere Edirne Genç Aslanlar Spor Kulübü’de 30’a yakın genç futbolcusuyla katılırken kulüp başkanı Dr. Turgut Terzi Spor Extra’ya seçmeler ve alt yapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Turgut Terzi Genç Aslanlar olarak 5 yıldır kesintisiz ve ciddi bir çalışma yürüttüklerini belirterek “Futbol Şube Sorumlumuz Serkan Aydınlık, Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Ali Yılmaz, baş antrenörümüz Aydın Tabak, yardımcı antrenörümüz ve müsabık takımlardan sorumlu antrenörümüz Ertuğrul Türksever’in yoğun katkıları ile kulübümüz çatısı adlında çocuklarımıza futbol eğitimi vererek onları değerlendirip futbola kazandırmaya çalışıyoruz.  Çocuklarımıza daha sağlıklı ve dengeli bir gelecek adına her türlü organizasyonun içinde yer almaya gayret ediyoruz. Bugün de burada Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’un seçmelerine 30 sporcumuz ile geldik ve bundan gurur duyuyoruz. Bu organizasyonun Edirne ve Edirne’de sporla uğraşanlar için önemli olduğunu düşünüyoruz. İnşallah çocuklarımız hep birlikte daha başarılı olacaklar.

Genç Aslanlar olarak 5 yıldır devamlılık ve saygı içinde  çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımızı 2 grup olarak değerlendiriyoruz. Birincisi çocuklarımızın sosyalleşmesi ve sağlık bir yaşam kazanmasına yardımcı olabilmek, diğeri de kapasitesi ve futbol geleceği olabilecek çocuklarımızı teknik anlamda geliştirerek onları profesyonelliğe hazırlamak.

Yaz döneminde de genellikle yetenek ve takım olarak uyuma yönelik antrenman programları ile çalışıyoruz.

Edirne ve Türkiye’de sportif ve seyir anlamında futbolun çok etkili bir spor dalı olduğu bilinci ile hareket ediyoruz.” dedi.

Check Also

Süper’de Haftanın Derbisi Osmanlıspor’un

Edirne Süper Amatör Futbol Ligi’nde6’ıncı hafta bugün oynanan maçlarla geride kalırken son şampiyon Osmanlıspor evinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!