Anasayfa / Altyapılar / 2.Trakya Birlik U11 Cup Basın Toplantısı Yapıldı

2.Trakya Birlik U11 Cup Basın Toplantısı Yapıldı

Spor Extra tarafından düzenlenen ve bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde ikinci kez düzenlenecek olan “Spor Extra 2.Trakya Birlik U11 Cup” basın bilgilendirme toplantısı bugün Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF idari binasında yapıldı.

Edirne ASKF Başkanvekili Emre Alp, Edirne ASKF Genel Sekreteri Yılmaz Eygül ve Edirne ASKF İdari Müdürü Lütfü Özköse’nin de katıldığı basın toplantısında Spor Extra Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan toplantıya katılan basın mensuplarına turnuva ile ilgili bilgiler verdi.

Levent Takan basın toplantısında yaptığı konuşmada  Geçtiğimiz yıl 28-29 Temmuz tarihlerinde Edirne ve Marmara bölgesinden 16 takımın katılımıyla gerçekleştirilen ve başarıyla sonuçlanan “Spor Extra 1.Trakya Birlik U11 Futbol Turnuvası”nın ikincisinin bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde daha fazla takımın iştirakiyle Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Kocaeli, İstanbul ve Bulgaristan’dan katılacak 24 takımla gerçekleştirileceğini açıkladı. Levent Takan konuşmasında bu yıl ki 2.Trakya Birlik U11 Futbol Turnuvasının, tarih olarak da denk geldiği için 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilmeye çalışılan hain Fetö darbe girişiminin durdurulmasında yaşamlarını yitiren 248 yurttaşımızın anısına ithaf edildiğini söyledi.

ASKF Başkanvekili Emre Alp

Toplantıda yer alan ve kısa bir konuşma yapan ASKF Başkan Vekili Emre Alp’ta böyle bir turnuvanın gerçekleştirilmesinden ötürü Spor Extra’ya teşekkür ederek, federasyon olarak bu tür girişimlerin destekçisi olduklarını belirtti. Emre Alp turnuvaya katılan tüm takımlara başarı dileklerini de iletti.

Spor Extra Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan’ın basın toplantısında yaptığı konuşma şöyle;

“Değerli Basın mensupları, sevgili arkadaşlar

Önce davetimize katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Geçtiğimiz yıl 28-29 Temmuz tarihlerinde Edirne ve Marmara bölgesinden 16 takımın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ve başarıyla sonuçlanan “Spor Extra 1.Trakya Birlik U11 Futbol Turnuvası”nın ikincisini bu yıl 12-13-14 Temmuz tarihlerinde daha fazla takımın iştirakiyle Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Kocaeli, İstanbul ve Bulgaristan’dan katılacak 24 takımla gerçekleştireceğiz.

Bu yıl turnuvamızı Saraçhane 1 ve 2 numaralı sentetik çim futbol sahalarında yapıyoruz. Geçtiğimiz yıl doğal çim 25 Kasım Stadında gerçekleştirdiğimiz turnuvamızı Saraçhane sentetik çim sahalarda yapmamızın nedeni  bu sene turnuvamıza 24 takımın katılacak olması ve Saraçhane futbol sahalarında aynı anda 4 maçı oynatabilecek olmamız.

Bu yıl ki 2.Trakya Birlik U11 Futbol Turnuvamızı, tarih olarak da denk geldiği için 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilmeye çalışılan hain Fetö darbe girişiminin durdurulmasında yaşamlarını yitiren 248 yurttaşımızın anısına ithaf ettik. Bu nedenle bu yıl ki turnuvamızın adı “15 Temmuz Şehitleri Anısına Spor Extra 2.Trakya Birlik U11Cup” oldu. Anıları önünde saygıyla eğiliyor, ruhlarını şad ediyoruz.

Bu yıl ki turnuvamızın bir başka özelliği de uluslar arası bir anlam taşıması. Turnuvada yer alacak 24 takımın içinde 2 tane de komşumuz Bulgaristan’dan gelen kulüp var. Karadeniz kıyısında bulunan Burgas şehrinin köklü kulüplerinden Neftochimic 2 takımla turnuvamızda yer alacak.

Amacımız gelecek yıl turnuvamıza Balkan ülkelerinden daha fazla takımı katarak turnuvanın uluslar arası özelliğini artırmak.

Turnuvada 24 takım 4 grupta mücadele edecek ve her grup 6 takımdan oluşacak. Maçlar 25 dakika olacak ve her maçta hava şartları da göz önüne alınarak 5 dakikalık bir devre arası verilecek. Maçlar Saraçhane 1 ve 2 nolu sahalarda oynanacak ve aynı anda 4 maç gerçekleşecek. Maçları Edirne bölgesi resmi hakemleri yönetecek. İlk dörde girecek takımların dışında her takım grup ve klasman maçları dahil 7 maç oynayacak. İlk dörde girecek olan takımlar 8 maç yapmış olacak. Toplamda 88 maç oynanacak.

Turnuvanın açılışı 12 Temmuz Cuma günü olacak ve saat 15:30’da Edirne Saraçhane stadında tüm takımların katılımıyla açılış seremonisi gerçekleştirilecek. Açılış seremonisine Edirne Vali yardımcılarımızdan sayın Dr. Yusuf Güler katılacak ve bir konuşma yapacak. Edirne’de göreve başladığı günden itibaren şehrimizin tüm sorunlarına olduğu gibi spora da yakın bir ilgi ve alaka gösteren valimiz sayın Ekrem Canalp programının yoğun olması nedeniyle turnuvaya katılamayacağını bildirse de 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlediğimiz 2.Trakya Birlik U11 Futbol Turnuvası’na yakın ilgi ve alaka göstermiştir. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. 12 Temmuz Cuma günü saat 16:00-19:00 arasında ilk grup karşılaşmaları yapılacaktır.

13 Temmuz Cumartesi günü grup maçları saat 10:00’da başlayacak ve hava sıcaklığı göz önüne alınarak saat 12:00-16:30 arası müsabaka yapılmayacak. 16:30’da başlayacak olan ikinci gün maçları saat 19:00’da tamamlanacak ve grup maçları sona erecektir.

14Temmuz Pazar günü klasman ve final maçları oynanacaktır. Gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar çapraz eşleşme usulüne göre karşılaşacaklar ve buradan ilk 8’e girecek takımlar belli olacaktır. Gruplarını 3-4-5 ve 6’ıncı sırada bitiren takımlar da son gün klasman maçlarında karşılaşacak ve bu maçların sonunda sıralama netleşecektir. Son gün maçlar saat 09:00’da başlayacak ve saat 12:30’da sona erecektir. Final karşılaşması saat 12:00’de oynanacaktır. Final karşılaşmasının ardından kupa töreni ve kapanış seremonisi yapılacaktır. İlk 4’e giren takımlara kupa, diğer takımlara turnuva katılım belgesi verilecektir.

Turnuvayla ilgili bazı sayılar paylaşmak isterim. Takımların oyuncu kadroları 12’dir. Sahada 8 oyuncu olacak 4’ü yedek bekleyecektir. Oyundan çıkan oyuncu gerek görüldüğünde tekrar oyuna girebilecektir. Buradaki amaç çocuklarımızın sahada daha fazla kalabilmelerini sağlamaktır. Turnuvanın toplam oyuncu sayısı 288’dir. Antrenör sayısı 48. Maçlarda 8 resmi hakem görev yapacaktır. Her sahada birer olmak üzere 2 sağlık elemanı bulunacaktır. Her sahada 2, toplamda 4, bir de tertip komitesi başkanı olmak üzere 5 kişiden oluşan tertip komitesi görev yapacaktır. Maçların akışından ve işleyişinden tertip komitesi sorumlu olacaktır.

Turnuva süresince 3 bin şişe suyun tüketileceği öngörülmektedir. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri öğlen yemeği için 800 adet kumanya dağıtılacaktır.

Edirne dışından gelen 19 takımın barınma ihtiyacı, 2 akşam yemeği ve 2 sabah kahvaltısı tarafımızdan karşılanacaktır. 5 Edirne takımı da bir akşam yemeği ve bir sabah kahvaltısına dahil olacaktır.

Turnuvada gol kralı, en centilmen oyuncu, en iyi kaleci, en iyi defans, en iyi orta saha ve en iyi forvet oyuncusu ile en centilmen takım seçilecektir.

Cumartesi günü verilecek öğle arasında 24 takım kafilesi Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesini ziyaret edecektir.

Konuşmama son verirken,  Edirne Valimiz sayın Ekrem Canalp ve Belediye Başkanımız sayın Recep Gürkan’a, Vali Yardımcımız sayın Yusuf Güler’e, maçların oynanacağı saha ve konuk takımların barınması için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun olanaklarını bize sağlayan Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü sayın Selim Ak’a ve tüm çalışanlarına, turnuvamıza isim sponsoru olmaya devam eden Trakya Birlik Genel Müdürü sayın Hakan Çalen’e, Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı sayın Önder Yücel’e, Trakya Birlik Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi sayın Cihan Kayrım’a, Edirne İl Genel Meclisi Üyesi sayın Tamer Karadağ’a, Edirnespor başkanı sayın Savaş Üner’e,Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Edirne Şubesine, Edirne İl Hakem Komitesine, Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na, Türkiye Futbol Federasyonu Edirne İl Temsilcisi sayın Yavuz Çiroz’a, Trakya Spor Yazarları ve Gazetecileri Derneği’ne,  sponsorlukları için Foto Gürkan, Gürkan Bilgin’e, Yağmur Reklam Samet Hakver ve Utku Yalçın’a katkılarından dolayı ve elbette ki turnuvaya katılan tüm kulüplerimize teşekkürlerimizi iletmeyi bir borç bilirim.”

Check Also

1.Amatör’de 4’üncü Hafta Geride Kaldı

Edirne 1.Amatör Küme 4’üncü hafta maçları sonunda A-Grubunda Saraçhanespor yenilgisiz liderliğini sürdürürken B-Grubunda Enezspor liderliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!