Anasayfa / Altyapılar / Edirne’nin En Büyük Futbol Turnuvası Başladı

Edirne’nin En Büyük Futbol Turnuvası Başladı

Bu yıl, 15 Temmuz Şehitleri anısına ithaf edilen ve  2’ncisi düzenlenen Trakya Birlik U11 Uluslararası Futbol Turnuvası, gerçekleştirilen açılış töreniyle start aldı…

https://www.facebook.com/cemal.kuday.92/videos/2601169586580396/?t=31

https://www.facebook.com/cemal.kuday.92/videos/2601156613248360/

Edirne’de 2012 yılından bu yana kesintisiz olarak spor haberciliği yaparak adından söz ettiren Spor Extra tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Trakya Birlik U11 Uluslararası Futbol Turnuvası başladı.

Saraçhane Sentetik Çim Saha’da başlayan turnuva için 12 Temmuz Cuma günü açılış seremonisi gerçekleştirildi. Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selim Ak’ın da katıldığı turnuvada konuşan Spor Extra Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan, amaçlarının ilerleyen yıllarda turnuvaya daha fazla Balkan ülkesinin katılması olduğunu belirtti.

Amaçlarının, benzer turnuvalarla geleceğin futbolcularının çıkacağı altyapı futboluna dikkat çekmek olduğunu söyledi. Takan; “Spor Extra olarak amacımız, Edirne sporuna haber ve yorumlarımızla katkı yapmak, bu turnuvalar ile de özellikle geleceğin futbolcularının çıkacağı altyapı futboluna dikkat çekmek ve çocuklarımızın maç tecrübelerinin ve sosyal yaşamlarının güçlenmesine yardımcı olabilmektir. Bu yıl turnuvamıza küçük de olsa uluslararası bir nitelik kazandırdık ve komşu ülke Bulgaristan’dan da iki altyapı futbol takımını dahil edebildik. Umarız gelecek seneler turnuvamızın uluslararası niteliğini, özellikle Balkan ülkelerinden daha fazla kulübü dahil ederek güçlendiririz. Bu sayede çocuklarımız, başka ülkelerin değişik kültürlerinden çocuklarla dostluklar kurarak, kültürel ve sosyal dünyalarının ufuklarını daha fazla geliştirme olanağına da kavuşabilirler” dedi.

Açılışta konuşan Vali Yardımcısı Yusuf Güler de, kendisinin de çocukken iyi bir futbolcu olduğunu söyledi. Güler; “Bizim zamanımızda böyle güzel tesisler ve im-kanlar yoktu. Çocukken mahallelerde mahalle takımlarımız vardı. Yaşadığım en büyük sevinç; mahalle takımına seçilmekti. O günü hiç unutmuyorum, sabaha kadar uyuyamamıştım. Dolayısıyla hepinize yürekten başarılar diliyorum. Centilmenliğin, dostluğun ön planda olduğu bir turnuva olsun. Sizleri yarının çok değerli gençleri olarak görmek istiyoruz. Eğitiminize de çok değer verin, üniversiteler okuyun, ülkeye büyük insanlar olun. Hepinize bu yolda üstün başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra, Spor Extra sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Ayşe Takan ile genel yayın yönetmeni Levent Takan Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler’e Edirne amatör sporuna ve turnuvaya olan yakın ilgi ve katkıları dolaysıyla bir teşekkür plaketi verdiler.

Turnuvaya yoğun desteği ve göreve geldiği günden itibaren Edirne amatör spor dallarına gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak’a da bir plaket takdim edildi. Ak’ın plaketini ASKF Genel Sekreteri ve turnuva Tertip Komitesi Başkanı Yılmaz Eygül ile Spor Extra Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan verdiler.

Daha sonra Edirne Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler meşin yuvarlağı başına geçti ve penaltı atışı kullandı. Güler’iirdi.n ilk atışını geleceğin kaleci adaylarından bir çocuğumuz kurtarırken, Dr.Güler ikinci atışını gole çevirdi.

https://www.facebook.com/cemal.kuday.92/videos/2601180999912588/?t=6

Şükrüpaşa Spor Kulübü ile Bulgaristan’dan Neftochimik Spor Kulübü’nün maçıyla açılan turnuvada ilk gün 24 karşılaşma oynandı. İlk gün alınan maç sonuçları şöyle oldu:

Haber-Foto: Levent Takan, Olgay Güler, Cemal Kuday, Mert Soylu

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!