Anasayfa / Altyapılar / 2.Trakya Birlik Uluslararası U11 Cup Şampiyonu Edirne Şükrüpaşa Atletik

2.Trakya Birlik Uluslararası U11 Cup Şampiyonu Edirne Şükrüpaşa Atletik

“Edirne’nin Doğru, Tarafsız ve Kişilikli Spor Gazetesi ve İnternet Sitesi Spor Extra” tarafından düzenlenen ve 15 Temmuz Şehitleri anısına ithaf edilen “2.Trakya Birlik Uluslar arası U11 Futbol Turnuvası” 3 gün süren maçların ardın bugün Edirne Saraçhane 1 ve 2 nolu sahalarda oynanan maçlarla sona erdi.

Edirne’den 5, Trakya ve Marmara bölgesinden 17 ve Bulgaristan’dan 2 takımın toplam 24 takımın katılımıyla yapılan turnuvada Edirne Şükrüpaşa Atletik şampiyon oldu.

Günün ilk maçları yarı finale kalacak 4 takımın ve 5-6-7 ve 8’inci sıraları belirleyecek eleme maçları oldu.

Rakiplerini mağlup eden 4 takımın yarı finale yükseleceği çapraz eşleşme maşları sonunda Bursa Karacabey, Gölcük Karadeniz, Edirne Şükrüpaşa Atletik ve Edirne Şürüpaşa SK takımları yarı finale yükselen takımlar olurken, Gölcük Kavaklı, Bursa Kültür, İstanbul Arena Turuncu ve Edirne Birlik 5-6-7 ve 8’incileri belirleyecek çapraz eşleşme maçları oynamaya hak kazandılar.

Ardından 9’dan 24’üncü sırayı belirleyecek ve gruplarını 3-4-5 ve 6’ıncı takımların çapraz eşleşme maçları başladı.

Yarı finalde Bursa Karacabey ve Edirne Şükrüpaşa Atletik rakiplerini mağlup ederek final karşılaşmasına yükselirken mağlup olan Gölcük Karadeniz ve Edirne Şükrüpaşa’da üçüncülük-dördüncülük maçının isimleri oldular.

Kıran kırana ve oldukça heyecanlı geçen maçlar sonunda İstanbul Arena Turuncu 5’inci, Bursa Kültür SK 6’ıncı, Edirne Birlik 7’inci ve Gölcük Kavaklıspor 8’inci sıraları paylaştılar.

Aynı anda yapılan, üçüncülük-dördüncülük maçında Gölcük Karadeniz ile Edirne Şükrüpaşa SK, final maçında da Edirne Şükrüpaşa Atletik ile Bursa Karacabey karşılaştılar. Maçlar beraberlikle sonuçlanınca penaltı atışlarına geçildi ve penaltılarda üstünlük kuran Gölcük Karadeniz 3’üncü, Şükrüpaşa SK’da 4’üncü olurken Bursa Karacabey ile Edirne Şükrüpaşa Atletik karşılaşmasının da normal süresi beraberlikle bitti ve penaltı atışlarında üstünlüğü yakalayan Edirne Şükrüpaşa Atletik şampiyonluk kupasını kaldırmaya hak kazanırken, Bursa Karacabey ikincilik kupasının sahibi oldu.

Turnuva sonunda düzenlenen törende tüm takımlara katılım belgesi ve ilk dörde ismini yazdıranlara da kupaları verildi.

Bazı takımlar turnuvadan erken ayrılmak zorunda kaldıkları için kapanış seremonisinde hazır olan takımlardan Çerkezköy GS (2) takımına belgesini Edirnespor alt yapı sorumlusu Yalçın Gülhan, Çerkezköy GS (1) takımına belgesinini Gündem Gazetesi muhabiri Uğur Akagündüz, Edirne Genç Aslanlar takımına belgesini Anadolu Ajansı Edirne muhabirlerinden Gökhan Zobar, Edirne Fatih SK takımına belgesini Edirne Gazetesi muhabiri Mert Soylu, Lüleburgaz Atletik takımına belgesini turnuva hakemlerinden Serdar Döşlü, Bulgaristan Neftochimic (2) takımına belgesini teknik direktör Mustafa Ülkü, Neftochimic (1) takımına belgesini turnuva hakemlerinden Mert Yüksel, Gölcük Kavaklıspor takımına belgesini turnuva hakemlerinden Samet Karaçay, Edirne Birlik SK takımına belgesini Edirne Gençlik Spor Şube Müdürü Hasan Kul, Bursa Kültür SK takımına belgesini Edirne Gençlik Spor Şube Müdürü Murat Ulaşdır tarafından verildi.

Turnuvada en iyi kaleci Çanakkale 17 FK kalecisi Sarp Bodur, en iyi defans oyuncusu Lüleburgaz Atletik’ten Yağız Aydın, en iyi orta saha Gölcük Karedeniz’den Eymen Efe Koyun ve en iyi forvet Bursa Karacabey’den Aras Acar oldular ve belgelerini Tertip Komitesi üyelerinden Yılmaz Eygül, Zati Çerkez, Emre Çolakçavdar ve Cihan Kayrım’dan aldılar.

Kupa töreninde dördüncü olan Şükrüpaşa SK’ya kupasını Trakya Birlik Genel Müdürlüğü adına Cihan Kayrım, üçüncü Gölcük Karadeniz’e kupasını Edirne Belediyesi Meclis Üyesi Ayhan Dinç, ikinci Bursa Karacabey Birlik Spor’a kupasını Edirne ASKF Başkanvekili Emre  Alp ve TFF Edirne İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, şampiyon Şükrüpaşa Atletik takımına da şampiyonluk kupasını Edirne Gençlik Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Bayrak verdiler.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!