Anasayfa / Genel / Serhad Çocukları’ndan Sonra Sınır Beyi

Serhad Çocukları’ndan Sonra Sınır Beyi

Edirnespor taraftar grubu Batı Kale’nin tribünden desteğini çekme açıklamasının ardından, buradan ayrılan taraftarlar ‘Sınır Beyi’ isimli taraftar grubunu kurdu. Grup Cuma günü gerçekleştirdiği toplantıyla dernekleşme yolunda ilk adımını atarken, çok konuşulan renk polemiğine takılmadan Edirnespor’u desteklemeye odaklanacaklarını ifade etti.


Yeni sezonla birlikte tribündeki yerini almaya hazırlanan çiçeği burnunda taraftar grubu Sınır Beyi, ilk toplantısını 1’inci Murat Parkı’nda yaptı. Edirnespor’a gönül veren çok sayıda taraftarın katıldığı toplantıda yeni oluşum adına açıklamayı Kıvanç Arda yaptı. Arda, yeni oluşuma gitmelerinin en büyük nedenini, Batı Kale’nin geçtiğimiz sezon 2  3 kez tribünden desteğini çekmesinin oluşturduğunu söyledi.
“KİMSEYLE SORUNUMUZ YOK”
Ani alınan kararların Edirnespor ve Batı Kale taraftar grubuna zarar verdiği için ‘Sınır Beyi’ taraftar grubunu kurduklarını söyleyen Arda; “Öncelikle neden yeni oluşum diye soracak olursanız, bir çoğumuzun üyesi olduğu Batı Kale’nin geçtiğimiz sene 2  3 defa desteği bırakma açıklaması yapması etkin rol oynamıştır. Ani alınan kararlar Edirnespsor ve Batı Kale taraftar grubuna zarar vermekteydi. Bizler de Batı Kale tribün lideri Serdar Acar ile görüşüp böyle bir oluşuma gitme kararı aldığımızı paylaştık. Ne Batı Kale ile ne de başka kişiler ile bir sorunumuz yoktur. Bahsettiğimiz gibi gayemiz Edirnespor ve Edirne’ye neler katabileceğimizdir. Bununla ilgili çalışmalarımızı en kısa zamanda başlatacağız” dedi.
“DERNEKLEŞMEK İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATTIK”
Taraftar grubu olarak dernekleşme yoluna gideceklerini dile getiren Arda; “Bu konuyla alakalı çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Dernek yerimizi tuttuk. Derneğimiz ile alakalı tüm hazırlıklarımızı yaptık. Dernekleşme yoluna gitmemizin amacına gelirsek. Bu yol başarılar yaşandığı zaman ortak sevinçler yaratır. Birlikte sevinç ortamı olur. Ama bu yolun iftiralı kısmı da vardır. Bizler hakkında bu yola girdiğimiz için yönetimden ve yöneticilerden para yiyeceğimiz muhabbeti yapılıyor ve yapılacaktır da. Fakat bizlere bu ithamlarda bulunan kişilere gerekli cevaplarımızı verdik. Derneğimiz resmileştikten sonra derneğimize davet ederiz, makbuzlarımızı, gelir ve giderlerimizi gösteririz. Bizler dernekleşme yoluna giderek alınacak bir iğnenin bile hesabını tüm Edirne halkı ile paylaşacağız” diye konuştu.


“BİZ RENGİN DEĞİL ARMANIN PEŞİNDEYİZ”
Dernek çatısı altında sosyal sorumluluk projelerine de imza atacaklarını belirten Arda, ayrıca son  günlerde şehir gündemini oluşturan renk polemiğine de değindi. Arda; “Biz bu oluşumun kurulması için ilk adımları attığımızda kulübümüze 3. renk olarak eklenen sarı rengi şu an gerek profesyonel liglerde takımı destekleyen abilerimiz, gerek ise dönemin futbolcularının açıklamalarından sonra ana renk temasına dönüştü. Biz yeni bir taraftar grubuyuz ve sevdamız Edirnespor’dur. Renklere takılmayacağız. Lacivert  Beyaz derneğini kuran insanlar da kendi inandıkları yolda yürüyorlar. Yeter ki içimizdeki renk ayrılıkları takımımıza zarar vermesin. Gayesi ve tek derdi Edirnespor olan insanlar olarak bu ortamı geren tartışmalardan uzak durmaktayız. Bu tartışmalardan uzak durmamızın tek amacı takımımıza zarar gelmemesidir. Renkten ziyade biz Edirnespor adı ve Edirnespor armasının peşindeyiz ve destekçisiyiz. Çünkü başka Edirnespor yok. Edirnespor kişilerin değil halkındır” şeklinde konuştu.
Toplantıda ayrıca katılan taraftarlar da yeni oluşum hakkında görüşlerini iletti.

SERHAD ÇOCUKLARI’da TOPLANTIYA KATILDI

Geçtiğimiz günlerde Edirnespor’un efsane tribün lideri Refik Karışan öncülüğünde kurulan Edirnespor taraftar grubu Serhad Çocukları’da toplantıya katılarak amaçlarının hep birlikte tribünden Edirnespor’u desteklemek olduğunu ve birlikte hareket etmek gerektiğini vurguladılar. Serhad Çcukları Taraftar Grubu lideri Refik Karışan toplantıda yaptığı konuşmada Edirnespor’un gerçek renklerine dönmesinden mutlu olduğunu vurguladı. Karışan “Edirnespor’un gerçek renkleri ‘Srı-Kırmızı’dır. Türkiye Edirnespor’u bu renklerle tanıyor. Ben Fenerbahçeliyim. Herkes bir takımı tutuyor. Benim de evimde Fenerbahçe forması, atkısı, beresi var ama beni bir kez bu renklerle gördünüz mü? Ben Edirnespor’un ‘Sarı-Kırmızı’sına aşığım. Takımın renkleri mavi-siyah iken de , beyaz kırmızı iken de ben hep sarı kırmızı Edirnespor’un atkısını taktım”. dedi

Toplantının devamı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

(Olgay Güler ve Mert Soylu’nun katkılarıyla)

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!