Anasayfa / Genel / Başkan Gürkan Renk Tartışmaları İçin Neler Söyledi

Başkan Gürkan Renk Tartışmaları İçin Neler Söyledi

Edirnespor’un sezon açılışına katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan son günlerde Edirnespor camiasının gündemine oturan sarı-kırmızı, lacivert beyaz renk tartışmalarına  gazetecilerin sorusu üzerine görüşlerini açıkladı.

Gürkan renklerin önemli olduğunu ama daha önemlisi takımın başarısı olduğunun altını çizerek herkesin Edirnespor’un başarısına odaklanması gerektiğini söyledi. Gürkan lacivert-beyaz renkleri savunanlar içinse bunun herkesin özgür düşüncesi içinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek onların da Edirnespor ortak paydasında bir araya gelmelerini istedi.

 

Konuyla ilgili sorular ve Başkan Gürkan’ın açıklamaları şöyle;

 

Edirnespor’da sarı-kırmızı renklere dönülmesiyle Edirnespor taraftarları ve Edirnespor’a gönül verenler arasında büyük bir heyecan oluştu ve destek anlamında da pozitif bir durum ortaya çıktı. Bu konuda neler söylemek istersiniz ?

 

“Tabii halkın bunu kabul etmiş olması önemli, anlamlı da. Ama ben en başından beri şunu söylüyorum; Kırmızı-beyaz yapılırken de, sarı-kırmızı yapılırken de, tabii renkler önemli bütün takımlar için, bütün kulüpler için. Ama renkten daha önemlisi başarı. Düşünün gönlünüzdeki renk var ama takım bir türlü başarılı olamıyor. Elbette renk anlamlı ve önemli. Başarı da önemli ve anlamlı. Biz 5 yıl önce kırmızı-beyaz renklere geçerken kulüp yönetimi ile beraber. Orada tek bir amaç vardı, herkesi ortak bir renk, yani kırmızı-beyaz biz Türk milletinin ortak renkleridir. Bayrağımızın rengidir, milli takımın rengidir. O yüzden böyle bir tercih yapıldı. Yani herkes ortak payda, Edirnespor ortak paydası altında buluşsun diye. Şimdi sarı-kırmızı yaptığınızda, biliyorsunuz tartışmaları, tekrara girmeyeceğim ben. O bir şey söylüyor, bu bir şey söylüyor.  Ama insanları, hepsini olmasa bile çok büyük bir çoğunluğunu ortak bir paydada buluşturabilmek.Çünkü rengin sarı-kırmızı olması kimileri için çok önemli, kimleri için mavi-beyaz olması.Kimileri için sarı-lacivert olması çok önemli ama sonuç başarıdır. Başarı yoksa istediğiniz rengi yapın. Buna odaklanmak lazım. Ben de sevgili taraftarların buna odaklanmasını isterim. Takımın başarısına odaklanmaları, takımı başarı için motive etmeleri. Bu bence her şeyden daha önemlisi. Hem başarı hem istediğiniz renk, bu da kaymaklı ekmek kadayıfı olur. İnşallah bu sezon böyle olur.”

 

Bir de son günlerde Edirnespor’un gerçek renklerinin lacivert-beyaz olduğunu savunan insanlar ve onların Edirnespor Taraftar Derneği gibi bir oluşumlarını görüyoruz. Bu konu da neler söylemek istersiniz ?

 

“Burası özgür bir ülke. Biz 82 milyon özgür fikirli olsun diye uğraşan insanlarız. O yüzden herkesin istediğini söyleme ve istediğinin peşinden gitme hakları var. O arkadaşların tercihi bu yöndendir, saygı duyarım.”

 

Zamanlama olarak, şu an gerekli miydi  böyle bir şey ?

 

“Tabii bu benim fikrim değil. O yüzden o arkadaşlara sormak gerektiğini düşünürüm.bu soruyu. Bizim böyle bir talebimizde olmadı. Bu arkadaşlar böyle bir karar vermişse kendi takdirleridir. Tabii insan yaptığının olumlu ya da olumsuz sonuçlarına katlanır. Bir takım şeyler söylemişler ama şunu unutmamak gerekir, az önce söylediğim gibi renkten öte bir Edirnespor. Edirnespor, ortak payda bu.”

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!