Anasayfa / Altyapılar / Türk Futbolunun Efsane İsmi Cevat Güler Edirne’ye Geldi

Türk Futbolunun Efsane İsmi Cevat Güler Edirne’ye Geldi

Dr. Turgut Terzi’nin  başkanlığını üstlendiği, Edirne futbol alt yapısının önemli kulüplerinden Genç Aslanlar’ın geçtiğimiz günlerde önemli bir konuğu oldu. Bu isim, Galatasaray’ı, Feldkamp’ın istifasından sonra ligin son 6 haftasında şampiyonluğa ulaştıran Cevat Güler’di.

Genç Aslanlar’ın konuğu olarak Edirne’ye gelen Cevap Güler, başkan Dr. Turgut Terzi, yöneticiler ve teknik heyetle görüşüp fikir alışverişinde bulunduktan sonra kulübün 2004-2005 doğumlu sporcularının Yeni İmaret sahasında yaptığı antrenmanı bir süre izledi ve genç oyunculara yönelik bir konuşma yaptı.

Güler, genç oyunculara yönelik yaptığı konuşmada, kendisinin alt yapılarda sporsal başarıdan daha çok yaşamsal başarıya önem verdiğini ileterek “Önemli olan burada futbol alt yapınızı geliştirirken diğer taraftan da iyi ve başarılı birer birey olmayı gerçekleştirebilmeniz. Benim amacım ve görevim alt yapı futbol çalışmalarının yanında eğitimsel olarak da iyi bireylerin yetişmesini sağlamak. Futbol yaşamımın yanında hiçbir zaman üniversitedeki görevimi bırakmadım. Üniversitede de bir çok iyi bireylerin yetişmesine yardımcı olduğumu düşünüyorum. Futbolu öğrenirken iyi birer birey olmayı da asla ihmal etmeyin” dedi.

Cevat Güler daha sonra bir süre Genç Aslanlar’ın antrenmanını izledikten sonra Edirne’den ayrıldı.

Konuyla ilgili Spor Extra’ya birer açıklama yapan kulüp başkanı Dr. Turgut Terzi ve baş antrenör Aydın Tabak, Cevat Güler gibi efsane bir ismi Edirne’de ağırladıkları için onur duyduklarını belirttiler.

Aydın Tabak, Spor Extra’ya yaptığı açıklamada “Bugün burada toplanmamızın nedeni Cevat Güler hocamızın kulübümüzü ziyaret etmesi ve antrenmanımızı islemek istemesi. Türkiye altyapı futbolunun efsane isimlerinden bir tanesi Cevat hoca. Gaziosmanpaşa’da bizim zamanımızda çok önemli bir jenerasyon yakalamıştı. Öyle isimlerden biri Cevat hoca. Galatasaray’da yaşadıkları, yaşattıkları, orada şampiyonluk yaşaması ve alt yapı konusunda çok özel bir insan. Bizi ziyaret etmek istedi. Kayınpederimin de arkadaşı. Bizim burada yaptıklarımızı duyduktan, dinledikten sonra bizi ziyaret etti. Fikir alışverişinde bulunduk. Onun söyledikleri bizim için çok kıymetliydi. Sadece ve sadece onun fikirlerini duymak, gelip çocuklarımızı görmesi benim için çok değerliydi. Çocuklarımızla tanışması çok iyi oldu. Her konuda yardımcı olacağını söyledi. Türkiye’de sözü geçen insanlardan biri. Onun desteğini alabilmek bizim için çok önemli. İnşallah çocuklarımıza, Edirne çocuklarına bir kıymeti olur. Onlar da kıymet bilip iyi kulüplere giderler, oralarda oynarlar. Tek hedefimiz bu. Yoksa bizim öyle şampiyon olalım, madalyalar, kupalar alalım gibi bir derdimiz yok. İnşallah buradan oyuncu gönderelim, 2 tane, 3 tane çıksın bizim için gurur kaynağı olur”.

Genç Aslanlar Kulübü Başkanı Dr. Turgut Terzi’de Cevat Güleri’in Edirne’ye gelip kendileri ile istişarede bulunmasının önemimin altını çizerek şunları açıkladı;

“Cevat hoca için söylenecek çok enteresan kelimeler olabilir ama, Cevat hoca Türkiye’de çok ciddi bir yerde olan, Türk teknik adam olarak Galatasaray’da bir dönemde, final maçlarında takımı hazırlayıp şampiyon yapan hocamızın biz ve hocalarımızla istişare edip onlara destek vermesi Edirne adına çok önemli bir şey. Biz Edirne’de yetenekli bir çok gencimizin olduğunu biliyoruz. Elbette herkesin yeteneği ve kapasitesi farklıdır. Burada kendi grubumuz içerisinde, yaş grupları içinde bu yetenekli gençlerimizi bulup ortaya çıkarmak amacındayız.

Bütün velilerimiz, yönetici arkadaşlarımız bu amaç etrafında kenetlenmiş durumda. Biz kulüp olarak böyle çalışıyoruz. Bir kulüpten çok dernek felsefesi ile hareket edip, bir aile gibi davranıp, çalışıyoruz. Yaz boyunca çalışmalarımıza hiç ara vermedik. Bugün burada 30 çocuğumuz çalışmalarına devam ediyor. Çocuklarımızın istekli, ailelerimizin de bu doğrultuda olduklarını görünce çalışmalarımıza hiç ara vermedik. Yetenekli çocuklarımızı ortaya çıkarıp onların bilinir olmalarını sağlamak istiyoruz. Ama önce bilinir olmaktan daha önemli olan yeterli olmak. Biz de onların önce yeterli sonra da bilinir olabilmesi için elimizden geleni, üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

 

Cevat Güler Kimdir

Check Also

U17 ve U13 Liglerine Katılacak Takımların Dikkatine

19 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 13:00’de Edirne ASKF binasında U17 ve U13Futbol  Sezonunun kura …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!