Anasayfa / Birinci Amatör Küme / SAL ve 1.Amatör Küme Maç Takvimi Belli Oldu

SAL ve 1.Amatör Küme Maç Takvimi Belli Oldu

Edirne Süper Amatör Ligi ve 1.Amatör Küme 2019 – 2020 Sezonu fikstürü, Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ASKF Sosyal Tesislerinde kulüp temsilcilerinin de katılımıyla yapılan toplantı ile belirlendi.
Toplantıda   2019 – 2020 sezonunda Süper Amatör Ligin 20 Ekim 2019 tarihinde, 1. Amatör Küme’nin de 3 Kasım 2019 tarihinde başlaması kararlaştırıldı.

HAVSA BİRLİK LİGDEN ÇEKİLDİ

2 sezon önce Süper Amatör Lige iddialı bir giriş yapan ve oynadığı 2 sezonda ligi zorlayan Havsa Birlik ligden çekildiğini açıkladı.

Havsa Birlikspor’un ligden çekildiğine dair verdiği dilekçe sonrası Süper Amatör Ligin 11 takımla oynanması kararlaştırıldı. Lig sonunda 2 takım ligden bir alt kümeye düşecek.
Türkiye Futbol Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, ASKF Genel Sekreteri Yılmaz Eygül,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Temsilcisi Süleyman Simooğlu, TÜFAD Edirne Şube Başkanı Erdoğan Öztürk ve TFFHGD Edirne Temsilcisi Yalçın Biçer’in hazır bulunduğu toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ardından Edirne İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, ASKF Genel Sekreteri Yılmaz Eygül,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Temsilcisi Süleyman Simooğlu, TÜFAD Edirne Şube Başkanı Erdoğan Öztürk ve TFFHGD Edirne Temsilcisi Yalçın Biçer birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından 2019 – 2020 sezonu için İl Tertip Komitesinde kulüpleri temsil edecek ismin belirlenmesine geçildi. Buna göre Faruk Kosva (Yıldırım Kazanovaspor), Yurdaer Vardar (Karaağaç Karlıovaspor) Şenol Gercüş (Yeniimaretspor)  asil üyeliklere, Ersoy Özdemir (Mega Genç Spor Kulübü), Göksel Tokmak (Süloğluspor), Çetin Mercan (Çarşıspor) yedek üyeliklere seçildiler.
Daha sonra kulüp temsilcilerinin görüşleri alındı. Yapılan oylama sonunda Süper Amatör Liginin 20 Ekim 2019 tarihinde başlaması ve 29 Aralık tarihinde de ilk yarının sona ermesi kararlaştırıldı. Ligin ikinci devresi ise 26 Ocakta başlayacak ve Lig 5 Nisan’da sona erecek.
SAL’da kulüp temsilcilerinin yaptığı kura çekimi sonrası 20 Ekim 2019 tarihinde ilk hafta maçları şöyle belirlendi;
ÇARŞISPOR – KİRİŞHANESPOR

AŞÇIOĞLU – TUNCASPOR
MEGA GENÇ – LALAPAŞA
YILDIRIM GB- K.KARLIOVA
İPSALASPOR – OSMANLI
YENİİMARET (BAY)

1.AMATÖR’DE KEŞANSPOR 1959 ÇEKİLDİ
SAL’da fikstür belli olması ile beraber  verilen aradan sonra  1.Amatör Lig kura çekimine geçildi. Geçen yıl SAL’dan düşen Keşanspor 1959’un ligden çekilmesi ile takım sayısı azaldı. Geçen yıl uygulamaya koyulan ve takımların maddi durumları göz önüne alınarak yapılan ilçe ve merkez grubu uygulaması bu yıl da kulüplerin istekleriyle tekrar kabul edildi.

A Grubu olarak bilinen merkez grubunda 8, B Grubu olarak bilinen ilçeler grubunda Keşan’ın çekilmesi nedeniyle bu grup 7 takımdan oluştu. Alınan görüşler sonrası 1.Amatör Lig 3 Kasım 2019 tarihinde başlaması kararı alındı. İlk yarı 15 Aralıkta bitecek. İkinci yarı 2 Şubat’ta başlayıp, 15  Mart’ta bitecek. Burada  1’inci sıradaki takımlar direk bir üst lige çıkarken, 2 ve 3’ler play – off oynayacak.

1.Amatör Ligde  kulüp temsilcilerinin yaptığı kura çekimi sonrası 3 Kasım  2019 tarihinde ilk hafta maçları şöyle belirlendi;

A GRUBU
AYŞEKADIN –  DSİ
SARAÇHANE KARAAĞAÇ ARDA
KAZANOVA – KÖPRÜCE
HAVSA YENİMAHALLE – SÜLOĞLU
B GRUBU
ANAFARTALAR – KEŞAN İDMAN YURDU
KIRCASALİH – SUBAŞI
ENEZ- YENİ KARPUZLU
MESCİTPAŞA BAY

Check Also

Hakemler, Futbolcular, Antrenör ve Yöneticiler Melih Altınok İçin Oynayacaklar

Edirne amatör futboluna uzun yıllar futbolcu olarak hizmet ettikten sonra aktif futbol yaşamına antrenör olarak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!