Anasayfa / Altyapılar / Edirne’den Altınordu’ya

Edirne’den Altınordu’ya

Altınordu Edirne Futbol Okulu sporcusu ve Altınordu’nun Edirne’deki pilot takımı olan Edirne Birlik Spor formasını giyen sağ bek oyuncusu 2007 doğumlu Gökdeniz Erbay bir süredir takipte olduğu Altınordu FK U13 takımına transfer oldu.
Konuyla ilgili açıklama yapan  Altınordu Edirne Futbol Okulu Sorumluları Emre Çolakçavdar ve Serkan Üküncer Gökdeniz’in transferinden büyük gurur ve mutluluk duyduklarını söyledi. Her zaman ve her yerde dile getirdikleri bir söylem olan ‘ amacımız maç kazanmak değil oyuncu kazanmak ve oyuncu yetiştirmek’  olduğunu tekrar üstüne basarak söyleyen Çolakçavdar ve Üküncer, “Bu transferin Edirne futbol okulumuz kulübümüz ve Edirne futbol camiası için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dediler.


Bu transferin bir başlangıç olduğunu ilerleyen dönemlerde transferlerin devam edeceğini kaydeden Üküncer ve Çolakçavdar, kadrolarında her yaş grubunda yetenekli sporcuları olduğunu, bu sporcuları öncelikle hedeflerinin Altınordu’ya vermek olduğunu dile getirdiler.
“SPORCULARIMIZ ALTINORDU’YA TRANSFER OLMAZSA  NE OLACAK?”
Son dönemlerde bu sorunun kendilerine sıkça sorulduğunu dile getiren Çolakçavdar ve Üküncer, “Altınordu  takımları bünyesindeki sporcuları yüzde 54’ünün spor okullarından geldiği bir tabloda bizlerde Altınordu Edirne Futbol Okulu olarak  kuruluş amacımız ve hedeflerimiz Altınordu’muza oyuncu vermek. Türkiye genelinde 129 futbol okulu ve 12 bin 194 sporcusu olan bir kurumun Edirne’de temsilcisiyiz. Geniş bir havuzu olan bu sistemde her çocuğumuz Altınordu’ya transfer olmasının zaten rakamsal olarak mümkün değil” dediler.
Serkan Üküncer ve Emre Çolakçavdar, spor okulundaki Altınordu bünyesine katamadıkları yetenekli oyuncuları Türkiye’deki tüm takımlara verebileceklerini ve Altınordu Spor Kulübü’nün  bu yönde kendilerini desteklediğini  ve izin verdiğini belirtti.

Çolakçavdar ve Üküncer ayrıca, “Gökdeniz Erbay  2 sezon önce DSİ Spor’dan  futbol okulumuza ve kulübümüze gelmiştir. Oyuncumuzun yetişip gelişmesinde daha önce katkıları bulunan DSİ Spor Kulübü’ne  ve Edirne’mizin değerli  antrenörleri  büyüğümüz Arda Denizeri ve Ali Karaaslan hocamıza teşekkür eder saygılarımızı sunarız” diye konuştular.

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!