Anasayfa / Genel / Edirnespor Mağduriyetini Bakan Kasapoğlu’na İletti

Edirnespor Mağduriyetini Bakan Kasapoğlu’na İletti

Edirnespor Başkanı Savaş Üner ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Dinç,  Keşan’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir görüşme yaparak kendisine Edirnespor forması hediye ederek, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararla haklarının gasp edilmesini bakana iletti.

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, Bakan Sayın Kasapoğlu’na 3.Lig haklarının federasyonun almış olduğu adaletsiz kararla gasp edildiğini örnekler vererek iletti. Başkan Üner yıllardır bir şehir takımı olarak Edirnespor’u 3.Lige çıkarmak için yoğun uğraşlar verdiklerini, 3.Lig takımlarının bile harcayamadıkları kadar para harcadıklarını anlatarak Edirnespor’un pandemiden önce haftalarca grup lideri olduğunu, pandemi başlangıcında seyircisiz oynadıkları ve berabere kaldıkları maçın ardından 1 puan farkla Arnavutköyspor’un altında kaldıklarını ve daha sonra da maçların oynanmadığını söyledi. Lider Arnavutköyspor ile yaptıkları her iki maçı da kazandıklarını belirten Üner, “Türkiye Futbol Federasyonu tüm bunları göz önünde bulundurmaksızın aldığı adaletsiz bir kararla Edirnespor’un 3.Lig yolunu kesmiştir ve kulübümüzle birlikte tüm şehri mağdur etmiştir” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Kasapoğlu’da tüm liglerden federasyonun almış olduğu kararlara tepkiler geldiğini, olayı takip ettiklerini, BAL ligi ile ilgili 3 kez karar değiştiğini bildiklerini söyleyerek olayların değişebileceği yönünde bir izlenim verdi.

Bakan Kasapoğlu, bir şehir takımı olarak Edirnespor’un 3.Ligde olmamasının kendilerini de üzdüğünü ve Edirnespor’u 3.Ligde görmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, Bakan Kasapoğlu görüşmesini sosyal medya hesabından şöyle duyurdu;

“Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun bugün Keşan’daki programına katılarak Keşan’daki amatör spor kulüpleri ile birlikte Edirnespor’umuzun mağduriyetini konuştuk. Bugün bizlere bu imkanı sağlayan Ak Parti İl Başkanı Sayın Belgin İba ve Keşanspor Başkanı Sayın Nehir Gergin ve Bld. Meclis üyesi Ayhan Dinç’e teşekkür ediyorum…

Görüşmemiz çok güzel geçti ve Bakanımıza Bölgesel Amatör Liglerde mağdur olan takımlarımız hakkında bilgi verdik. Kendisi de farkında olduğunu iletti…

22 numaralı Edirnespor’umuzun formasını da kendilerine hediye ettik…”

Check Also

Fatih SK – Genç Aslanlar : U15’de Finalin Adı

Edirne U15 Ligi 2019-2020 Sezonu şampiyonu bugün oynanacak final maçıyla belli olacak. Yarı finalde rakibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: EMEK KARŞILIKSIZ KOPYALANAMAZ !!!